Сб. Лип 20th, 2024

У столиці відключили бювети й адмінбудівлі через борги Київводоканалу

У столиці відключили бювети й адмінбудівлі через борги Київводоканалу

Комунальне підприємство «АК «Київводоканал» продовжує накопичувати борги за спожиту електроенергію. Як повідомляє прес-служба компанії ДТЕК «Київські електромережі», розпочавши рік із заборгованістю на рівні 142,1 млн грн, комунальне підприємств за півроку збільшило її до 228,4 млн грн. Як приклад, у травні із нарахованих 56 млн грн (оперативне нарахування) було сплачено лише 45,5 млн, у квітні із 57 млн грн – 13,8 млн, у березні із 59,4 млн – 14,6 млн гривень.

Енергопостачальна компанія неодноразово зверталася до керівництва КП «АК «Київводоканал» та міської влади з пропозиціями щодо шляхів врегулювання проблеми. Про ситуацію навколо боргів «Київводоканалу» проінформовані також Держінспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в м. Києві, профільні міністерства, правоохоронні органи.

«ДТЕК Київські Електромережі» усвідомлює соціальне значення безперебійної роботи столичного водоканалу і тому відтермінувала сплату частини заборгованості в розмірі 70,2 млн грн до грудня 2018 року. Однак наполягає на сплаті решти суми у травні.

У зв’язку з жорсткими вимогами Енергоринку погасити борги за електроенергію, «ДТЕК Київські Електромережі» вимушена посилити контроль над платіжної дисципліною своїх клієнтів. Від своєчасної оплати спожитої електроенергії безпосередньо залежить стабільність електропостачання Києва загалом, модернізація електричних мереж та електричного обладнання столиці та як результат – якість надання послуг з електропостачання. Аби мінімізувати негативні наслідки накопичення боргу «Київводоканалом», компанія вимушена відключити 23 травня від електропостачання ті об’єкти «Київводоканалу», які не мають критичного впливу на технологічний процес (адміністративні будівлі, бювети тощо).

Компанія «ДТЕК Київські Електромережі» закликає міську владу та КП «АК «Київводоканал» знайти джерело для розрахунків за спожиту електричну енергію, оптимізувати енергоспоживання за рахунок запровадження енергоефективних заходів та збалансувати економіку комунального підприємства таким чином, аби уникнути негативного впливу на енергопостачання столиці.

«Вечірній Київ»Related Post