Чт. Тра 23rd, 2024

Головні виклики та потреби медичної галузі назвали у Zdorovi

Чер16,2023

Команда Національного агентства гуманітарної допомоги ZDOROVI вдруге провела глобальне дослідження стану забезпечення закладів охорони здоров’я та потреб пацієнтів України.

За даними дослідження «Барометр», у якому взяли участь 100 експертів медичної галузі – лікарі, керівники медичних закладів усіх форм власності, представники державного сектору, військова агресія дуже впливає на функціонування системи охорони здоров’я України.

Результати дослідження показали, що потреба у гуманітарній допомозі для медичних закладів надвисока. Абсолютна більшість учасників опитування виявили зацікавленість у розширенні можливостей співпраці з міжнародними донорами та готові брати участь в освітніх проектах із залучення гуманітарної допомоги.

Першочерговими потребами медичної системи названо відновлення та ремонт інфраструктури, забезпечення медичних закладів ліками, матеріалами, обладнанням та меблями.

Крім того, респонденти визначили актуальність навчання медичних кадрів як одну з найгостріших потреб для якісної роботи системи охорони здоров’я (СЗ).

Основними проблемами галузі респонденти назвали – загрозу життю медичних працівників та пацієнтів, дефіцит ліків, матеріалів та обладнання, руйнування медичної інфраструктури та логістики, відтік професійних кадрів у результаті міграції.

Понад 80% опитаних визначили основними чинниками стійкості системи охорони здоров’я (СЗ) – героїзм українських лікарів та гуманітарну допомогу міжнародних донорів, а також 72% учасників відзначили міць впливу волонтерської спільноти.

Невідкладними потребами медичної галузі, на думку учасників опитування, є фінансові ресурси для відновлення пошкодженої інфраструктури, медичне обладнання та меблі, ліки та матеріали. Також респонденти виявили запит на навчальні програми з менеджменту медичних закладів та взаємодії у сфері гуманітарної діяльності.

Засновниця ZDOROVI Наталія Тулінова прокоментувала результати дослідження: «Ми започаткували проект «Барометр» для того, щоб системно відстежувати зміни, які відбуваються в системі охорони здоров’я України. Стан медичних установ та рівень їх забезпечення безпосередньо впливає на якість надання допомоги пацієнтам, тому такі дослідження є лакмусовим папірцем реального стану медичної галузі.

Наша медицина зазнає величезних втрат унаслідок військової агресії, проте зусилля волонтерів, благодійників та міжнародного співтовариства позитивно впливають на роботу галузі та є невід’ємною частиною функціонування системи не лише під час війни, а й за післявоєнного відновлення. Тому дуже важливо вже зараз відслідковувати та відкрито демонструвати важливі процеси нашим міжнародним партнерам, які мають усвідомлювати свій вплив для кожного українця.

Наша команда сконцентрована на розвитку довгострокової гуманітарної політики у системі охорони здоров’я, тому ми докладаємо великих зусиль, щоб з одного боку постійно підтримувати лікарні, а з іншого — формувати якісний імідж України серед міжнародних партнерів».

Наталія Тулінова зазначила, що згідно з дослідженням респонденти визнали важливість гуманітарної допомоги від благодійних організацій на стан медичної галузі. За результатами опитування, забезпечення ліками в рамках гуманітарної допомоги оцінюють як важливий фактор 67% респондентів. Ще 57% респондентів високо оцінили вплив на забезпечення медичним обладнанням благодійними організаціями. Забезпечення гуманітарним медичним інструментарієм та витратними матеріалами визнали важливим 60% респондентів. Гуманітарні програми для медиків 44% опитаних вказали як сильний фактор, що впливає на здатність СОЗ надавати послуги. Ще 42% опитуваних високо оцінили ремонт приміщень у рамках гуманітарної допомоги.

Нагадаємо, що за 2022 рік ZDOROVI заручилися підтримкою 55 благодійних організацій із 15 країн світу та привезли в Україну гуманітарну допомогу на 813,15 млн грн. Масштабна гуманітарна робота агентства відбувається завдяки співпраці з міжнародними партнерами, серед яких – Міжнародний фонд «Відродження», RAZOM for UKRAINE, NOVA Ukraine, Americares, USAID, PHILIPS та інші благодійні фонди та організації.

 Related Post