Сб. Лип 13th, 2024

Білоцерківська влада порушила питання щодо збільшення зарплати медикам

29 березня під час 48-ї сесії Білоцерківської міськради, депутати звернулися до Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, народних депутатів України щодо збільшення оплати праці медичним працівникам та збільшення медичної субвенції Державного бюджету на 2018 рік. 

Як повідомляє прес-служба Білоцерківської міськради, у зверненні депутати намагалися привернути увагу до проблем оплати праці медичних працівників та підвищення престижу професії лікаря.

Нагадаємо, шо мінімальна заробітна плата наразі встановлена у розмірі 3723 грн. При цьому, посадові оклади працівників бюджетної сфери, включаючи медичних працівників, розраховуються, виходячи з розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року (1762 грн).

При цьому у законі України “Про оплату праці” йдеться про те, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати (3723 грн).

Новини Білої Церкви: Міськрада звернулася до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо збільшення оплати праці медичним працівникам

Сьогодні працівники некваліфікованої праці (прибиральники, сторожі, двірники тощо) та висококваліфікований персонал (лікарі, медичні сестри, фельдшери тощо) отримуватимуть з урахуванням доплат і надбавок практично однакову заробітну плату. Керівники медичних закладів через недостатнє фінансування не можуть реалізувати на практиці рекомендації Кабінету Міністрів України щодо недопущення “зрівнялівки” в оплаті праці шляхом встановлення спеціалістам та фахівцям галузі доплат, надбавок, премій. Медичні працівники невдоволені та обурені знецінюванням їх праці.

Саме тому, з метою забезпечення справедливої та гідної заробітної плати лікарям міста Білоцерківська міськрада висловила вимогу:

1. Внести зміни до додатку 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002р. №1298 щодо встановлення більш високих тарифних розрядів Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери — працівників сфери охорони здоров’я;

2. Провести розрахунки фактичної потреби бюджетного фінансування для забезпечення у повному обсязі фонду заробітної плати працівників закладів охорони здоров’я, підготувати, внести на розгляд та підтримати проект Закону України “Про внесення змін до закону України “Про державний бюджет на 2018 рік” у частині збільшення медичної субвенції.Related Post