Вт. Лип 23rd, 2024

В СБУ допитали нардепа у справі по створенню терористичної організації

Чер19,2017 #СБУ #нардеп #допит

Служба безпеки України викликала на допит 19 червня позафракційного нардепа, колишнього командира батальйону “Айдар” Сергія Мельничука у кримінальному провадженні стосовно тероризму.

Відповідну повістку він опублікував у своєму Facebook.

“Вам необхідно з’явитися 19 червня 2017 року 0 11 год. в каб. №352 до слідчого <…> для участі у кримінальному провадженні №22016000000000373 в якості свідка”, – йдеться у документі.

Допит відбувся в приміщенні головного управлінні СБУ в Києві та Київській області, повідомив журналістам слідчий спецслужби Максим Скрипка.

За його словами, кримінальне провадження за статтею 258-3 КК (створення терористичної організації) було зареєстровано управлінням СБУ в Луганській області за заявами потерпілих. Це управління попросило допитати Мельничука.

Нагадаємо, на Мельничука завела справу і Генеральна прокуратура. Він підозрюється в скоєнні розбійних нападів, викраденні людей, викраденні автомобілів і застосуванні насильства до співробітників правоохоронних органів. Розслідування у справі завершили в лютому, однак про початок судового розгляду інформації немає.

У рамках цієї справи рік тому Верховна Рада зняла недоторканність Мельничука і дозволила його притягнення до кримінальної відповідальності. Депутат знаходиться під запобіжним заходом у вигляді застави в сумі 300 тисяч гривень. Це не заважає Мельничуку ходити на засідання парламенту.

Раніше, а саме у березні 2015 року народний депутат Мустафа Найєм заявив, що ГПУ збиралася просити про зняття депутатської недоторканності з депутата Сергія Мельничука й висунути проти нього звинувачення в порушенні Кримінального кодексу. Однак Мельничуку, за інформацією нардепа, вдалося уникнути цього шляхом політичних торгів – він перейшов із фракції Ляшка у групу “Воля народу”, врятувавши її від розпаду через брак депутатів.

Повідомляє: Олег Твердь, УП

 Related Post