Ср. Чер 19th, 2024

Затопило приямок свердловини. Значно підвищився рівень ґрунтових вод. Що робити?

Через рясні та тривалі опади, а також внаслідок підриву дамб, немало населених пунктів України залишаються підтопленими, зокрема це стосується і свердловин на воду на їх територіях. Якщо діяти вчасно та правильно, можна не лише запобігти необхідності замовляти нове буріння свердловин на воду, а й якнайшвидше відновити справність установки.6641d88c841dc.webp

Що робити в разі затоплення приямку свердловини на воду?

Чим раніше буде виявлена проблема затопленого приямку, тим більше шансів на швидке її відновлення без проведення ремонтних робіт та заміни пошкодженого обладнання. Досвідчені майстри в таких випадках рекомендують:

  1. Від’єднати насос від джерела електроживлення, якщо при цьому не спрацювала автоматика. Це дозволить не допустити короткого замикання та удару струмом.
  2. Вибрати ємністю або ж відкачати з приямку воду, яка там накопичилася, але важливо розуміти що під час активного руху води вичерпування може бути неефективним.
  3. Облаштувати систему постійного відкачування води або ж демонтувати систему.
  4. Провести заміну реле тиску, ретельно просушити всі пристрої та деталі, додатково перевірити їхню справність, зокрема це стосується тиску в гідроакумуляторі (має залишитися таким же, як був раніше).
  5. Змонтувати всю систему з приєднанням замінених деталей та пристроїв.
  6. Заново підключити обладнання до джерела електроенергії та запустити його в роботу, перевірити її на герметичність, особливо на стиках та в точках з’єднання.

Якщо є хоча б найменші сумніви в тому, що вдасться самостійно все зробити правильно, роботу краще доручити перевіреним фахівцям. Краще, якщо це будуть люди, які безпосередньо проводили буріння свердловин, ціна роботи обговорюватиметься додатково. Особливо це актуально, якщо необхідно облаштувати систему постійного відкачування рідини з приямку свердловини, аби запобігти подібним затопленням свердловини в майбутньому.

Рекомендації подальших дій у випадку суттєвого підвищення ґрунтових вод

Підвищений рівень ґрунтових вод, що найчастіше спостерігається саме у весняний період, під час рясних дощів – досить поширена проблема для мешканців Київської області. Щоб вирішити проблему, фахівці рекомендують кілька варіантів боротьби:

  • Монтування та підключення спеціального дренажного насоса з поплавком, через зміну положення якого насос вмикається або ж зупиняється.
  • Проведення додаткової герметизації приямка свердловини (цей спосіб майстри вважають неефективним та фінансово-затратним, тому не використовують у своїй практиці).
  • Облаштування системи водопостачання таким чином, щоб можна було змінити місце розташування гідроакумулятора та автоматики. При цьому важливо герметизувати кабель електроживлення, вмонтувати на свердловину захисний оголовок (досвідчені майстри наполягають на цьому ще на етапі обговорення процесу, коли артезіанська свердловина лише планується). Саме цей спосіб є найрезультативнішим та довговічним, проте вимагає втручання професіоналів.

При самостійних спробах вирішити проблему з затопленням свердловини спочатку потрібно максимально відкачати рідину з ємності, перевірити тиск в гідроакумуляторі, замінити зіпсоване реле новим, перенести автоматику та інші пристрої в сухе приміщення, наприклад, до будинку або ж в окрему споруду та змонтувати муфту на кабель електроживлення. Після цього обов’язково потрібно перевірити систему на герметичність та облаштувати захисний оголовок.

Важливо! У разі значного підвищення ґрунтових вод може виникнути проблема не лише затоплення приямку, а й погіршення якості води через потрапляння всередину свердловини засмічень. Якщо проблему не вирішити одразу, є ризик поломки насоса.Related Post