Пн. Лип 22nd, 2024
Псевдовибори Путіна на окупованих територіяхПсевдовибори Путіна на окупованих територіях
Псевдовибори Путіна на окупованих територіях
Псевдовибори Путіна на окупованих територіях

На росії продовжуються так звані вибори президента. Зважаючи на відсутність будь-яких реальних ознак демократії, перемога Володимира Путіна не викликає питань у експертів. Інша річ, що для Кремля та особисто російського диктатора дуже важлива формальна складова. А саме – гарна картинка для пропаганди, яка в Росії дуже нагадує німецький ідеологічний інструмент часів Гітлера.

Демонстрацією успіху неонацистської ідеології Кремля мають стати псевдовибори на окупованих землях України, які у Москві називають “новими територіями”. Йдеться про Крим та частину Донбасу, які були захоплені путінськими військами та його проксі у 2014 році, а також частини Херсонської та Запорізької областей, які були окуповані внаслідок повномасштабного настання російських збройних сил.

Проте окупантам важко протидіяти місцевому населенню, яке в абсолютній більшості підтримує Україну. Підпілля, або як його ще називають – Рух опору – на захоплених територіях діє надзвичайно ефективно.. Тому у Кремлі вирішили схитрувати, і так звані вибори президента РФ вирішили розтягнути майже на цілий місяць. Якщо у всій Росії вибори відбудуться 15-17 березня, то на окупованих територіях псевдовиборний процес розпочався ще 25 лютого.

“Справа в тому, що їм не вдається навіть формально зібрати людей для пропагандистської картинки, щоб показати високу “явку”, – зазначає голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, який до нападу росіян був мером Мелітополя, одного з нині окупованих міст області”. словами, демонстрацією небажання українців жити під російською окупацією стала активність підпільників.

На окупованих територіях можна спостерігати як насильницькі, так і ненасильницькі форми опору росіянам.. Щодня з’являється інформація про різні дії з боку сил опору. Десь поширюються листівки чи малюються графіті. А десь фіксують дії колабораціоністів чи пускають потяг під укіс”, – каже він.

Антиросійські листівки на окупованих територіях
Антиросійські листівки на окупованих територіях

На окупованих територіях поширюються антиросійські листівки

Нам вдалося поспілкуватись із представником українського підпілля, позивний “Кельт”. З ним було дуже непросто зв’язатися, оскільки він зараз перебуває на окупованих Росією територіях. Тому накладався елемент, що стосувався безпеки. Сам “Кельт” є легендою серед українського підпілля, адже пройшов тортури, але не зламався і реалізував кілька успішних операцій.. Проте через координатора нам вдалося вийти з ним на зв’язок.

“Кельт” розповів про те, як українці продовжують боротися проти росіян, які скоюють військові злочини проти цивільного населення. За його словами, на низовому рівні функціонують десятки груп сил опору, які діють автономно одна від одної. Більше того, часто вони діють абсолютно на свій розсуд, розповсюджуючи різні листівки, передаючи сигнали за допомогою різних знаків на стінах. Одним із таких символів став “Око Руху опору”, який демонструє здатність підпілля бачити всі дії окупантів та колабораціоністів, які зрештою відповідатимуть за свої дії.

Око Руху опору - символ підпілля
Око Руху опору – символ підпілля

Око Руху опору – один із найвідоміших символів підпілля (намальований люмінесцентною фарбою)

“З самого початку нападу рашисти влаштовують масові викрадення та тортури українців за підозру в участі у русі опору. Калечать, пускають електричний струм через геніталії, гвалтують. Незважаючи на величезний тиск – рашисти запустили вкрай жорсткий “антитерористичний режим” на окупованих територіях – діє. Нещодавні події у Новій Каховці, де було знищено так званий “виборчий” штаб – яскравий приклад того, що ми діємо. Часто люди діють і самостійно – наприклад, придумають та розповсюджують листівки, написані від руки. Опір не можуть зупинити”, – зазначив представник підпілля.

Аналогічна ситуація відбувається у Криму, зазначає голова правління Кримської правозахисної групи, координатор робочої групи з прав людини та міжнародного гуманітарного права Експертної мережі Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник. Вона зазначає, що окупований півострів має сильне та активне підпілля.

“І незважаючи на те, що Крим 10 років під російською окупацією, протягом яких повністю все вичавлювалося, знищувалася культура, ідентичність, була постійна російська пропаганда, ці рухи все одно потужніші. Ці рухи справді стали не лише відомими, я думаю, що вони стали активнішими, власне, через те, що з’явилася абсолютно реальна перспектива звільнення Криму, тому що розмови про те, що Крим може бути дипломатично, політично колись звільнений – це було дуже абстрактно, особливо для людей, які в окупації реально бачать, що там відбувається. Коли починається “бавовна”, то це зовсім інша справа. Ти розумієш, що це можливість, ось вона, ти її бачиш, фізично можеш побачити наших військових, які вже дуже близько. І це закономірно – що люди, маючи конкретну мету, і розуміючи, що вона може бути конкретно втілена, стають активнішими”, – зазначає вона.

Натомість як розповів нам офіцер СЗГ із позивним “Флеш”, координатор підпільної групи на окупованих територіях – не маючи можливості контролювати сили опору, окупанти перекрили адміністративний кордон між окупованим Кримом та захопленою Херсонщиною.. “Вони зробили там посилений контроль за переміщенням осіб. Також працює в режимі державного кордону кордон між РФ і захопленими українськими областями. Фактично в Кремлі цим визнають, що ці землі – не їх, а є полігоном, майданчиком для війни”, – зазначив він. .

“Флеш” зазначає, що останніми місяцями посилився режим терору проти місцевого населення.. Повідомлення про вбивства, тортури, викрадення людей (як це було в Чечні в 90-і роки і 2000-і) із захоплених територій йдуть щодня. Крім того, окупанти активно намагаються замістити місцеве населення вихідцями з РФ, кавказьких країн РФ та Азії, бо абсолютно не довіряють місцевим – навіть тим, хто погодився з ними співпрацювати, та намагаються депортувати українців за Урал.. Це дуже нагадує сталінські часи, коли депортації стосувалися цілих народів, а кримські татари були вивезені силою до Середньої Азії”, – зазначає офіцер СЗГ.

Вибори без вибору
Вибори без вибору

“Вибори без вибору”, “Вибори на крові”, “Путін – *уйло”, “Вибори вкрали” та інші написи регулярно з’являються на СОТ і в РФ

“У жодному разі на жодній окупованій Росією території не йдеться про реальний виборчий процес. Більше того, за нашими даними, відповідні результати вже спущені з Москви – і надзвичайно висока явка (хоча як її можна порахувати в тій же Херсонській чи Запорізькій областях, де значна кількість людей банально втекла, і порахувати реальну кількість мешканців неможливо), і звичайно, величезна – під 80% – “підтримка” Путіна. Зрозуміло, що це повна фікція”, – зазначає Іван Федоров.

Вибори на окупованих територіях
Вибори на окупованих територіях

Українське підпілля звертається до місцевих жителів із закликом не брати участь у так званих виборах, що проводяться російськими окупантами

“Це ж стосується і Росії, де підтримка Путіна теж має штучний характер.. У будь-якому разі ключовим завданням Заходу – і країн Євросоюзу, і США та інших держав – є невизнання цих псевдовиборів, що відбуваються під дулами автоматів, та невизнання Путіна президентом. В іншому випадку відбудеться його легалізація. Будь-яка інша реакція буде розцінена як чергова слабкість Заходу. З украй негативними наслідками”, – резюмував Іван Федоров.Related Post