Нд. Чер 16th, 2024

“Укрнафта” відкрила нову свердловину в Україні

Гру25,2023 #"Укрнафта
УкрнафтаУкрнафта

ПАТ “Укрнафта” відкрила нову високодебітну свердловину на сході України, загальна глибина якої складає 2919 метрів.

Про це повідомив генеральний директор компанії Сергій Корецький на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, для буріння використовувався власний буровий верстат. При цьому в процесі буріння було задіяно власні розробки, такі як бурова промивальна рідина та аналіз керна. Це дозволило зменшити коефіцієнт кавернозності стовбура та мінімизувати витрати на хімічні реагенти та матеріали.

Корецький також розповів, що початковий дебiт свердловини складає 51,4 тонни на добу практично безводної нафти (обводненiсть 2-3%). Як додав гендиректор, пiсля вiдпрацювання нижчезалягаючих покладiв, буде також пробурено горизонтальну частину, аби розробити запаси нафти покладу у башкiрських вiдкладах.

“Рiздвянi та новорiчнi свята – це гарний привiд працювати бiльше, щоб дарувати подарунки рiднiй країнi. А найкращий подарунок вiд найбiльшої нафтовидобувної компанii – це вклад в енергетичну незалежнiсть!” – написав Сергей Корецький.

Укрнафта

“Укрнафта” або “Нафтогаз України” — це національна нафтова компанія, яка діє в Україні та займається видобутком, транспортуванням, зберіганням та реалізацією нафтопродуктів. Компанія входить до складу Державної служби геології та надр України.

Основні аспекти “Укрнафти”:

  1. Видобуток нафти та газу: “Укрнафта” займається видобутком нафти та газу на різних родовищах в Україні. Компанія володіє та експлуатує нафтові та газові свердловини.
  2. Транспортування та зберігання: Крім видобутку, компанія володіє інфраструктурою для транспортування та зберігання нафтопродуктів.
  3. Реалізація: “Укрнафта” випускає та реалізує різні види нафтопродуктів, такі як бензин, дизельне пальне, мастила, та інші.
  4. Експорт та імпорт: Компанія може брати участь у міжнародному експорті та імпорті нафтопродуктів.
  5. Енергетична безпека: “Укрнафта” важлива для енергетичної безпеки України, оскільки нафта та газ є ключовими джерелами енергії для країни.
  6. Державна власність: Компанія є частковою державною власністю, що означає, що уряд України має контроль над нею через Державну службу геології та надр.
  7. Стратегічне значення: “Укрнафта” відіграє стратегічну роль у забезпеченні енергетичної незалежності та стабільності України.

Свердловина

Свердловина – це гірнича виробка, яка буває великою, довгою і маленькою (порівняно з довжиною) і яку споруджують за допомогою спеціальних інструментів і механізмів без доступу в неї людини. Свердловини бурять з поверхні суходолу або з моря, з підземних гірничих виробок. Початок свердловини на поверхні називають гирлом (устям), а дно – вибоєм. Глибина свердловини може бути великою (до 6000 м) або невеликою (до 2000 м). Свердловини можуть мати різну форму, конфігурацію, призначення та характер профілю. Свердловини застосовуються для розвитку рударства, газоподачі, енергетики та інших сфер.Related Post