В лісах Київської області через теплу і суху погоду активізувалися вужі та гадюки, а от з останніми треба поводитися дуже обережно

Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” з посиланням на прес-службу ДП “Київоблагроліс”.

Найбільшою проблемою населення є не надто високий рівень поінформованості щодо плазунів, зустріч з якими можлива в лісі, на берегу річки, пасовищі тощо. На превеликий жаль, мало хто, а особливо у сільській місцевості, цікавиться місцевою фауною, читає спеціальну літературу чи шукає інформацію в мережі Internet.

Наслідки, спричинювані укусами отруйних змій, іноді виправдовують те вороже ставлення, яке звичайно проявляють до них люди. Необхідно відрізняти отруйних змій від неотруйних, які зовсім не кусаються, або укус яких не несе небезпеки.

Лісова або звичайна гадюка поширена на Поліссі та у лісостеповій смузі, найчастіше оселяється у листяних та мішаних лісах, на болотах, серед заростей; полюбляє вологі місця, хоч досить часто зустрічається й у сухих.

Тож щоб уникнути небезпеки під час перебування у лісі або степу, слід дотримуватися елементарних запобіжних заходів, а саме – бути пильними, носити закрите взуття, збираючи гриби або ягоди, відгортати високу траву чи чагарники палицею.

Колектив ДП “СЛП “Київоблагроліс” наголошує, що в природі все взаємопов’язане. Змії відіграють важливу роль в підтриманні екологічної рівноваги.

Якщо бездумно знищувати змій, то природа значно збідніє, спостерігатимуться деградаційні процеси та порушаться біотичні зв’язки. Знищити простіше, аніж зберегти природу, зокрема змій. Ми можемо зробити це лише спільно, озброївшись інформацією і не убивати безпідставно “плазуючих сусідів”.