З настанням весни жителі столиці все частіше стають жертвами небезпечних комах і плазунів

Лишень із початку травня в Києві зафіксовано два випадки укусів людей отруйними гадами, а від кліщів за чотири місяці цьогоріч постраждало 70 городян, передає Politeka.

До того ж у департаменті охорони здоров’я КМДА запевняють, що ймовірність летального результату від укусу змії дуже низька.

“За останні кілька років у столиці не було зафіксовано летальних випадків від їхніх укусів. У потерпілого може бути біль, набряк, загальна інтоксикація, яка лікується спецпрепаратами без застосування сироватки”, – повідомили в департаменті.

На природі кияни ризикують стати жертвами не лише змій, але і кліщів. За словами голови Держспоживслужби Києва Олега Рубана, з початку року надійшло 70 звернень городян, які стали жертвами кліщів.

“Для проведення аналізів на Трухановому острові та в Гідропарку було відібрано 80 кліщів. З них 9% заражені на бореліоз (вражає нервову систему, опорно-руховий апарат, серце). Торік із 100 відібраних кліщів були зараженими 40-60%”, – пояснює Рубан.

Він додає, що в лютому-березні відповідні служби проводили хімічне знищення комах, а влітку в місцях відпочинку коситимуть траву і встановлюватимуть попереджувальні таблички.

Щоб убезпечитися від небезпечних укусів плазунів і комах, потрібно проявляти пильність.

“Багато гадюк мешкають у Голосіївському парку, Святошинському лісопарку, поблизу озер уздовж проспекту Перемоги, поблизу водогону, Конча-Заспи, біля берегів Дніпра і Десенки. Прогулюючись у цих місцях, потрібно дивитися під ноги і обходити високу траву біля води. Щодо кліщів, то період їхньої активності припадає на кінець зими – початок весни і на другу половину літа – початок осені. Зустріти їх можна в будь-яких великих столичних парках. Кліщі сидять на траві, заввишки 20 см, і можуть зачепитися за одяг людини. Тому, прогулюючись парками, не варто ходити по траві, а лише стежками. Прийшовши додому, потрібно уважно оглянути себе щодо наявності небезпечних комах і перевірити свій одяг”, – радить еколог Олександр Соколенко.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/05/kleshhi-e1494661925222.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/05/kleshhi-150x150.jpgadminЕкологіяСуспільствоКиїв,Кліщі,правила безпеки,природаЗ настанням весни жителі столиці все частіше стають жертвами небезпечних комах і плазунів Лишень із початку травня в Києві зафіксовано два випадки укусів людей отруйними гадами, а від кліщів за чотири місяці цьогоріч постраждало 70 городян, передає Politeka. До того ж у департаменті охорони здоров’я КМДА запевняють, що ймовірність летального результату від укусу...| Київської області та України | Kiev Time