Чт. Тра 23rd, 2024

Володимир Ар’єв: Держава виділяє 5,5 млрд грн на святкування Дня Незалежності, але згортає державне оборонне замовлення

Volodymyr Ariev - Ар'єв Володимир ІгоровичVolodymyr Ariev - Ар'єв Володимир Ігорович

Сьогодні Україна потребує витрат на оборону, але гроші йдуть на зовсім інші речі.

Кошти, передбачені для заходів на святкування Дня Незалежності, виведені з конкурсів, які відбуваються за системою “Прозорро” – про це в ефірі ток-шоу “Велика політика” на “5 каналі” повідомив нардеп від “Європейської Солідарності” Володимир Ар’єв.

“Є абсолютно чіткий факт: вивели із закупівель 100 млрд гривень, передбачених на Велику окружну (дорогу, – ред.) навколо Києва. Відкриваєте законопроєкт в його остаточному варіанті після другого читання №5309. Кошти, виділені на заходи до святкування 30-ї річниці незалежності України – не лише на святкування, а й на всі заходи – вони виводяться із конкурсів за системою “Прозорро”, – сказав нардеп.

Володимир Ар’єв прокоментував і те, що на фоні дорого вартісної підготовки Держави до святкування і “Великого будівництва” – Міноборони видало наказ про призупинення закупівель для Збройних сил України.

“Якщо сьогодні ми виділяємо 5,5 млрд грн на заходи до святкування Дня Незалежності України і мегаломанія з проєктами щодо будівництва аеропортів – так, це потрібно. Але у мене питання: на фоні цього державне оборонне замовлення – червень-місяць! – досі не прийняте. І витрати на Збройні сили фактично призупинені. Є наказ Міноборони про призупинення закупівлі для ЗСУ.

Якщо в нас сьогодні будуватимуть дороги, аеропорти – це для кого? Для танків ворогів і для їхніх літаків? Тому що коли країна сьогодні справді потребує витрат на оборону, вони сьогодні зупинені. Є документ, підписаний заступником міністра, з наказом про те, що це все зупиняється, про те, що в проєкті державного оборонного замовлення на парад (а я прихильник того, що на День Незалежності має бути парад – це піднесення духу ЗСУ), який подається в Комітет з питань оборони, на витрати на організацію параду – за 71 млн грн пропонується купити три автомобілі. Тобто ті, які є, “Хаммери”, на яких уже приймали паради міністр оборони і начальник Генштабу не один раз, – уже все, не підходять? У мене запитання: як це все співвідноситься?”.

Як повідомляв 5.ua, у Мінфіні підрахували, що на святкування 30-ї річниці Незалежності України буде витрачено 5,5 млрд гривень.

Дивіться повний випуск ток-шоу “Велика політика”

– Володимир Ар’євRelated Post