Березань — місто на берегах річки Недрі в Київській області. Вперше в історичних документах згадується в 1616 році. В 17 столітті було центром Березанської сотні Переяславського полку. До повстання Богдана Хмельницького населений пункт належав польським магнатам, а після – козацькій старшині. В 19 столітті Березань належала до Полтавської губернії – райцентром Київської області вона стала вже за радянських часів. 1843 року в Березані перебував Тарас Шевченко – тут він написав вірш “Розрита могила”.

 

В 1927 році режиссером Арнольдом Курдюмом в Березані було знято один із перших українських повнометражних фільмів – “Джальма”.

В місті народилися радянський поет Степан Лисовець, видатний російський режисер Петр Луцик і  російський святитель Софроній Іркутський. Зараз в Березані мешкає український дитячий поет та письменник Іван Андрусяк.

 https://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/11/18_BEREZAN.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/11/18_BEREZAN-150x150.jpgYuliyaБерезаньКиївська областьБерезань Київської областіБерезань — місто на берегах річки Недрі в Київській області. Вперше в історичних документах згадується в 1616 році. В 17 столітті було центром Березанської сотні Переяславського полку. До повстання Богдана Хмельницького населений пункт належав польським магнатам, а після - козацькій старшині. В 19 столітті Березань належала до Полтавської губернії...| Київської області та України | Kiev Time