Ср. Тра 22nd, 2024

14 березня о 10:00 у Білій Церкві біля стели з портретами Героїв відбудеться мітинг з нагоди Дня українського добровольця. Про це повідомляє прес-служба Білоцерківської міської ради.

День українського добровольця в Україні свято відзначатимуть вперше. Свято було установлене 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві.

Сьогодні, можна із впевненістю сказати, що добровольчі батальйони грають вирішальну роль у відстоюванні територіальної цілісності та суверенітету України.

Нажаль, сьогодні немає жодних повних реєстрів із даними про кількість добровольців, їхніми прізвищами та іменами, але чотири роки антитерористичної операції показали яскраві приклади самовідданості добровольців.

З нагоди свята, національний банк України ввів в обіг пам’ятну монету “День українського добровольця”.

На аверсі монети розміщено угорі на рельєфному тлі напис “Україна”, під яким – малий Державний герб України, ліворуч і праворуч від якого цифри року карбування – 2018; у центрі – стилізовану композицію: над схрещеними мечами зображено фенікса, як символ відродження; унизу – логотип Банкнотно-монетного двору НБУ та півколом номінал – “десять гривень”.

На реверсі монети на рельєфному тлі зображено карту України з написом “Хто, якщо не ми”, а по колу розміщено напис “День українського добровольця”.Related Post