Ср. Тра 29th, 2024

Петиція про вилучення з публічного простору пам’яток про Булгакова набрала необхідну кількість голосів

Після того, як петиція з вимогою прибрати з київського публічного простору пам’ятки, пов’язані з Булгаковим, набрала понад 6 тисяч голосів, її мають розглянути у Київраді.

Текст петиції, розміщений у розділі електронних петицій Київради, свідчить:

“Прошу КМДА, КМВА, Київську міську раду здійснити організаційно-правові заходи щодо повного усунення (демонтажу) з публічного простору пам’ятника М. О. Булгакову (Андріївський узвіз 13), меморіальної дошки М. А. Булгакову (Андріївський узвіз 13), перейменування та зміни експозиції філії комунального Музею історії міста Києва – Літературно-меморіального музею М. Булгакова (Андріївський узвіз 13).

Прошу врахувати, що Експертна комісія Українського інституту національної пам’яті з питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики визнала всі об’єкти (географічні об’єкти, назви юридичних осіб, пам’ятники та пам’ятні знаки), присвячені російському письменнику М. А. Булгакову (1891-1940) символікою російської імперської політики згідно з фаховим висновком від 27.03.2024

Наявність у публічному просторі міста Києва меморіальної дошки, пам’ятника та музею М. О. Булгакова є порушенням Закону України “Про засудження та заборону пропагування російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії” та несе за собою відповідальність згідно чинного законодавства”.

Фото: Вікіпедія

 Related Post