Нд. Тра 19th, 2024

СБУ затримала у Києві власника одного з найбільших агрохолдингів в Україні

СБУ зібрала доказову базу на засновника одного з найбільших агрохолдингів в Україні, який підозрюється у фінансуванні збройної агресії рф.

“За даними слідства, підконтрольна фігуранту продовольча компанія знаходиться на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини і працює в інтересах рф. Зокрема, ця фірма входить до основних постачальників харчової продукції для російських військ, які знаходяться на півдні України”, – повідомляє пресслужба СБУ.

Співробітники СБУ затримали фігуранта у квартирі його сина у Києві, де він переховувався та планував втечу до РФ.

Ще у 2022 році бізнесмен організував “перереєстрацію” агрокомпанії в окупаційному “управлінні федеральної податкової служби РФ по Херсонській області”.

Підприємство фігуранта співпрацює з російською окупаційною владою, сплачуючи до її бюджету щомісяця понад 100 тис. рублів. Крім того, компанія є одним із основних спонсорів російського фонду підтримки учасників “спеціальної військової операції” в Україні.

Бізнесмен передав російським військам складські приміщення виробничого комплексу підприємства у тимчасово захопленому Каховському районі Херсонщини.

У ході затримання та обшуків було вилучено документи, печатки, комп’ютерну техніку та мобільний телефон, які підтверджують факти співпраці з агресором. На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України. Зловмиснику загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Фото: СБУ.Related Post