Назва острова, на думку фахівців, походить від імені половецького хана Тугорхана. До Другої світової війни на острові існувало поселення, яке було спалено окупантами.

Труханів острів – це острів на Дніпрі, який сьогодні є рекреаційною зоною Києва. Його загальна площа складає 450 гектарів. Острів з’єднується з правим берегом міста пішохідним мостом.

Сучасний Труханів острів – це місце відпочинку, туризму, екстремального спорту. На острові ви знайдете у прямому слові буквально все: від розваг для дорослих та дітей, до: волонтерських осередків, дитячіих патріотичних таборів, різноманітні вишколи, козацькі забави та козаків, коні, забігалівки, ресторанчики, “наливайки”, кафешки, сувеніри та просто місця де можна повалятись на піску або у траві і багато чого іншого…

Ще з 1920-х років на острові почали формувати зону відпочинку. Зараз тут діють розважальні заклади, лунає музика, чистий річковий пісок улітку приваблює любителів засмаги та купання.

Погляньмо на острів з висоти

 

Острів називається Трухановим по імені половецького хана Тугорхана, донька якого була дружиною київського князя Святополка і жила в даній місцевості. А ще раніше, на Трухановому острові знаходилось поселення Ольжиши, яке належало княгині Ользі. В 1534 році київський воєвода Андрій Нимирмч дарував його Пустинно-Нікольському монастирю. Через сто з невеликим років острів знову повернули місту і його територія аж до середини ХІХ століття і використовувався для заготівлі сіна.

Потім острів здали в аренду Адаму Гінтафту, який організував щось на кшалт заміського генделика, яки користувався не аби якою популярністю.

У 80-х роках ХІХ століття Труханів острів став забудовувати багатий купець Марголін, який мав судна для перевезення вантажів. Для перевезення пасажирів на острів Марголін придбав у Німетчині два катера і один пасажирський теплохід.

Незабаром на острові було споруджено паровий млин, судноремонтні майстерні. Виникло містечко з базарною площею Запоріжською, було прокладено вулиці з географічними назвами: Дніпровська, Конотопська, Полтавська. В 1909 році за кошти Марголіна було побудовану школу-училище, а в 1910 році кам`яну церкву Святої Єлизавети – на честь Єлизавети Трєпової, дружини київського генерал-губернатора Трепова, яка допомагала в будівництві.

На Трухановому острові розташовувався парк «Ермітаж», який користувався популярністю завдяки існуючому там Кафешантанському театру і ресторану «Босфор». Також на острові розташовувались літнє приміщення яхт-клубу, майстерені місцевих пароплавних товариств та дач. В 1898 році на честь відкриття яхт-клубу острів відвідав Микола ІІ.

В 1918 році німці організували на Трухановому острові перший пляж. Пляж був оснащений кабінками для переодягання. Купальщиків перевозили на острів човнами. Для них спеціально зробили пристань.

Під час окупації Києва в 1943 році усі будівлі на острові були спалені нацистськими загарбниками.

В 1957 році було збудовано Парковий міст між Набережним шосе і Трухановим островом.

До перекриття Дніпра греблею Київської ГЕС Труханів острів щовесни затоплювало. Власне тому і називали Труханів острів «Київською Венецією». Саме Трухановому острову присвячений вірш Ліни Костенко: «Я народилась в київській Венеції…»

 https://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/07/Truhaniv-ostriv-istorichne-foto.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/07/Truhaniv-ostriv-istorichne-foto-150x150.jpgКиївЕкологіяЗдоров'яІсторіяКультураСпортСуспільствоісторія,Київ,легенда,сучасність,Труханів отрів,ТуризмНазва острова, на думку фахівців, походить від імені половецького хана Тугорхана. До Другої світової війни на острові існувало поселення, яке було спалено окупантами. Труханів острів – це острів на Дніпрі, який сьогодні є рекреаційною зоною Києва. Його загальна площа складає 450 гектарів. Острів з'єднується з правим берегом міста пішохідним мостом. Сучасний...| Київської області та України | Kiev Time