Сб. Лип 20th, 2024

Если режим Лукашенко не будет признан террористической организацией…

Лип19,2021
Если режим Лукашенко не будет признан террористической организацией…

У Європейському Союзі відреагували на вимушену посадку в аеропорту Мінська літака авіакомпанії Ryanair, серед пасажирів якого був і білоруський опозиційний журналіст Роман Протасевич. У неділю, 23 травня, верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель назвав дії влади Білорусі, яка змусила повітряне судно сісти,  “неприпустимими”. У дописах у соцмережі Twitter глава європейської дипломатії наполіг на тому, щоб усім пасажирам літака дозволили продовжити подорож.

Голова Європейської Ради Шарль Мішель закликав владу Білорусі звільнити всіх пасажирів та вказав на важливість розслідування інциденту Міжнародною організацією цивільної авіації (ICAO).

Так само з вимогою до влади Білорусі пояснити обставини вимушеної посадки пасажирського лайнера й можливого арешту Протасевича звернувся держсекретар МЗС Німеччини Міґель Берґер (Miguel Berger).

Это последний момент истины для Запада. Если режим Лукашенко не будет немедленно признан террористической организацией, никакого Запада или Свободного мира просто не существует. Наступил не фукуямовский, а настоящий Конец Истории.

А.Пионтковский

Вільнюс закликав ЄС і НАТО до негайної реакції

Тим часом президент Литви Гітанас Науседа зажадав від Білорусі звільнити білоруського опозиційного журналіста Протасевича. Рейс авіакомпанії Ryanair було “силою” змушено здійснити посадку, зазначив литовський президент у заяві, яку наводить агентство новин Reuters.

“Я закликаю союзників по НАТО і ЄС негайно відреагувати на загрозу, яку становить для міжнародної цивільної авіації білоруський режим. Міжнародна спільнота має вжити негайних заходів, щоб це не повторилося”, – наголосив президент Литви. Науседа також пообіцяв обговорити це питання 24 травня на саміті ЄС.

Польща пригрозила санкціями

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький засудив затримання білоруського опозиційного активіста Романа Протасевича і закликав Європейський Союз обговорити санкції проти Білорусі.

“Я найрішучішим чином засуджую затримання Романа Протасевича білоруською владою після захоплення пасажирського літака авіакомпанії Ryanair. Це – гідний осуду акт державного тероризму”, – зазначив Моравецький у Twitter. За його словами, такі дії “не можна залишати непокараними”.

Він додав, що попросив голову Європейської Ради винести на обговорення запровадження негайних санкцій проти Білорусі під час запланованого на 24 травня саміту ЄС.

Нагадаємо, низка білоруських ЗМІ повідомила про затримання в аеропорту Мінська опозиційного журналіста Романа Протасевича, після того як літак, яким він летів, було змушено здійснити посадку в Мінську через нібито мінування. Вибухового пристрою на борту літака не знайшли.Related Post