Чт. Тра 23rd, 2024

“Три мечі-2021”: Як Україна, Литва і Польща тренуються протистояти Росії

Лип29,2021

В Україні стартували міжнародні військові навчання “Три мечі-2021” за участі 1200 військовослужбовців

Фото: Lithuanian-Polish-Ukrainian Brigade / Facebook

В понеділок, 19 липня, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (більш відомому, як Яворівський полігон) стартували міжнародні військові навчання “Three Swords-2021”, або в українській версії “Три мечі-2021”.

Що за навчання

Маневри “Три Мечі-2021” – це міжнародні навчання батальйонного рівня, які покликані підвищувати рівень міжнародного військового співробітництва та готовності до дій спільного військового підрозділу країн Люблінського трикутника (Польща, Литва і Україна).

Простіше кажучи, вони призначені для підготовки підрозділів міжнародної Литовсько-польсько-української бригади. У ході навчань відпрацьовуватимуться сценарії з координування бойових дій в ситуації агресії з боку потенційного противника, яким для усіх трьох країн є Росія.

Читайте також: “Sea Breeze-2021”: Що відбувається у Чорному морі під час навчань

Цього року навчання пройдуть вперше. До заходу залучено 200 бойових машин.

Учасники тренуватимуться у плануванні та веденні наступальних оборонних дій, удосконалюватимуть взаємодію між підрозділами. А українські військові, серед іншого, підвищуватимуть взаємосумісність з підрозділами збройних сил держав-членів НАТО.

Планують навчальні стрільби зі стрілецької зброї, польоти на вертольотах. Під час занять залучатиметься бронетехніка.

Від Збройних сил України участь у навчаннях беруть військові Десантно-штурмових військ, група авіаційної підтримки та військова поліція. Від Польщі – представники механізованої бригади Сухопутних військ. Армію Литви представляє військова поліція. Також у навчаннях беруть участь спостерігачі від Збройних сил США.

Навчання були ініційовані під час переговорів начальників генеральних штабів Польщі та України у серпні 2019 року. Планувати їх почали лише у червні 2020 року.

Що за бригада

Литовсько-польсько-українська бригада імені Великого гетьмана Костянтина Острозького (ЛитПолУкрБриг) – це військова бригада країн Люблінського трикутника, яка була створена у 2014 році.

Підрозділ призначений для ведення незалежних військових операцій відповідно до міжнародного права або участі в таких операціях.

Зокрема, бригада може здійснювати міжнародні операції з підтримання миру і безпеки під егідою ООН, ЄС, НАТО та інших міжнародних організацій на основі мандату Ради Безпеки ООН та у випадку схвалення парламентами країн-учасників.

До складу бригади входять спеціальні військові частини трьох країн, вибрані з 21-ї Підгальської стрілецької бригади (Польща), 80-ї десантно-штурмової бригади (Україна) та батальйону Великої княгині Біруте Улан (Литва).

Наразі бригада нараховує 4 500 вояків, з яких: 350 – військові Збройних сил Литви, 3500 – військові Збройних сил Польщі, 560 – військові Збройних сил України. З 2018 року командує бригадою полковник ЗС України Дмитро Братішко. З 2016 по 2018 роки командував бригадний генерал ЗС Польщі Зенон Брзушко.

Що цікаво, носить бригада ім’я українського гетьмана Костянтина Острозького (єдиного крупного магната свого часу, який не зрадив православ’ю, відмовившись переходити у католицизм) а базується у польському місті Любліні.

За планом, навчання матимуть чотири фази і закінчиться 31 липня. Є всі підстави сподіватись, що вони стануть ще одним дієвим інструментом для підрозділів ЗСУ щодо набуття і впровадження стандартів НАТО.

Читайте також: Не НАТО єдиним: Які міжнародні військові навчання пройдуть в Україні у 2021 році

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua 

Всі новини на одному каналі в

Google NewsRelated Post