Пт. Чер 21st, 2024

Українські танкісти завершують тренування на “Абрамсах”: подробиці

Українській військові, які тренуються на двох американських полігонах у Німеччині, наразі проходять 8-й тиждень 12-тижневого експрес-курсу користування танками M1 Abrams. Інструктори кажуть, що вони “повністю віддані справі” і “швидко адаптуються”. Про це пише видання Stripes.

Очікується, що приблизно за тиждень екіпажі, які керували кожним танком окремо, завершать навчання і перейдуть до бойових стрільб у складі взводів з чотирьох танків і рот з близько десятка танків. За словами представника міністерства оборони США, під час навчань вони також працюватимуть з іншими підрозділами, такими як артилерія, міномети і розвідка.

Впродовж останніх двох тижнів війська передислокуються з Графенверу до Хохенфельса, де їхні танки будуть оснащені лазерною системою, а роти візьмуть участь в імітованому бою, в якому противник застосує російську тактику ведення бою.

За словами інструкторів, навчання мають бути максимально реалістичними, з використанням сценаріїв, в яких українці можуть опинитися дуже скоро, хоча вони визнали, що коли і як українці будуть використовувати танки “Абрамс”, буде залежати від Києва.

“Продовжуючи тренувати українські збройні сили на все більш досконалих системах озброєння, ми продовжуємо дивуватися тому, як швидко вони адаптуються”, – заявив речник Європейського командування Збройних сил США капітан Вільям Спікс.

Навчання продовжиться і після того, як українські військові покинуть Німеччину, адже планується створення каналів для зв’язку екіпажів з американськими експертами у разі виникнення проблем, заявив представник американського оборонного відомства.

“Вони (українській військові – ред.) хочуть знати якомога більше деталей. Вони мотивовані, натхненні і повністю віддані справі”, – сказав про військовослужбовців представник американського оборонного відомства, який брав участь у тренуваннях з використання “Абрамсів”.

“Абрамси” прибули до Німеччини в травні, в них планують змінити технології, щоб запобігти потраплянню до рук російських сил, пише видання.

Але на початку року канцлер Німеччини Олаф Шольц наполягав, що дозволить відправити “Леопарди” в Україну лише за умови, що США також погодяться відправити танки “Абрамс”.

Тренувальна група була створена у 2015 році для підготовки українських солдатів в Україні, але після повномасштабного вторгнення перемістилася до Німеччини. З того часу понад 12 000 українців навчилися користуватися 36 американськими військовими системами, в тому числі бойовими машинами Stryker і Bradley.

За словами офіційних осіб, зараз на двох полігонах перебуває близько 1000 українських військовослужбовців. Пентагон планує до осені поставити Києву 31 відремонтований танк “Абрамс”, що є частиною приблизно 50 мільярдів доларів військової допомоги, яку США надали Україні з початку російсько-української війни в лютому 2022 року.

Президент Джо Байден спочатку не хотів передавати “Абрамси” Києву, оскільки танки вартістю близько 10 мільйонів доларів занадто складні і дорогі в експлуатації, обслуговуванні та ремонті. “Абрамс” працює на реактивному турбінному двигуні, а не на дизельному, як багато інших бронемашин. Він витрачає паливо зі швидкістю близько 2 галонів на милю, а це означає, що для його роботи необхідна колона бензовозів.

В той час, як “Абрамс” може проїхати найскладнішою місцевістю, паливозаправники іноді не можуть. Це одна з причин, чому багато аналітиків вважають, що Leopard 2 німецького виробництва є більш придатним танком для України. Американські солдати, які працюють з українцями в Німеччині, применшують занепокоєння щодо складності танка, кажучи, що навчання враховує цей аспект.Related Post