Сб. Лип 20th, 2024

Яку погоду Україні принесе листопад

ЛистопадЛистопад

Листопад у цьому році може принести можливі нічні заморозки, проте в середині місяця варто очікувати на довготривале потепління. У Києві температура повітря опуститься до 1 градусу морозу.

Протягом листопада середня місячна температура повітря складе близько 2-7 градусів тепла.

Про це повідомили синоптики “Укргідрометцентру” на сторінці у Facebook.

Синоптики зазначили, що така температура є близькою до норми. Також у останньому місяці осені очікується 34-65 мм опадів, у Криму та місцями в Карпатах до 100 мм, що також є в межах норми. Проте в північно-східних областях прогнозують лише 28-32 мм. А це вважається меншим за норму.

Народний синоптик Володимир Деркач прогнозує, що місяць буде прохолодним. Можливі нічні заморозки, проте в середині місяця очікується певне потепління, воно буде довготривалим. Під кінець листопада може знову похолодати. До того ж можливий мокрий сніг.

Цікаві факти про листопад

Це один з осінніх місяців, і в ньому міститься декілька цікавих фактів:

  1. Назва місяця: Назва “листопад” походить від латинського слова “novem”, що означає “дев’ять”. У римському календарі листопад був дев’ятим місяцем, але в сучасному григоріанському календарі він став одинадцятим місяцем року.
  2. День подяки: В Сполучених Штатах та Канаді День подяки відзначається в листопаді. У США цей святковий день відзначається в четвертий четвер листопада, а в Канаді – в другий понеділок листопада.
  3. Метеорологія: У багатьох регіонах північної півкулі листопад – це час холодів та падіння температур. В цьому місяці відбувається звичайно перший снігопад та заморозки.
  4. Краса осені: Листопад – це час, коли природа надає нам чудовий пейзаж з яскравими осіннім листям та красивими кольорами.
  5. Чорна п’ятниця: У США і багатьох інших країнах цей місяць – час для одного з найбільших торгових подій року – “Чорна п’ятниця”, коли багато магазинів пропонують великі знижки та розпродажі під час святкового шопінгу.
  6. День ветеранів: У США та інших країнах Листопад – час вшанування ветеранів, коли відзначається День ветеранів (11 листопада) для вшанування воїнів, які служили у збройних силах.
  7. Свято геліосинтезу: Листопад – це також час українського свята геліосинтезу, яке відзначається 8 листопада. Це свято пов’язане зі Сонцем та духовним розвитком.

Листопад – це місяць, який відзначається не лише осінніми ландшафтами, але й різноманітними подіями та святами.Related Post