Чт. Тра 23rd, 2024

Кулеба розповів про умови для членства України в НАТО

Ясності щодо умов майбутнього членства в НАТО для України, – які вони і ким мають бути сформульовані, – немає, заявив в оприлюдненому у середу інтерв’ю Радіо Свобода міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«От в цьому і проблема. Тобто коли будуть виконані умови? Що за умови? Ким вони мають бути сформульовані? Які вони? Ще раз наша позиція: існують всі умови для того, щоб запросити Україну стати членом НАТО. Тобто тут у нас взагалі принципово різні позиції. Їхня позиція – що є якісь умови, які треба виконати. Будемо працювати з союзниками для того, щоб воно все не завмерло на місці, а ми рухалися вперед», – зазначив міністр.

Найбільш консервативно налаштованими щодо майбутнього членства України в НАТО були США і Німеччина, підтвердив Дмитро Кулеба. Водночас, зауважив голова МЗС, не все настільки однозначно.

«Знаючи багато нюансів із того, що відбувалося за лаштунками, можу сказати, що США відіграли важливу, вирішальну роль у тому, щоб слово «запрошення» взагалі з’явилося в тексті. Не в тому формулюванні, яке нас задовольняє, але в принципі. І Німеччина теж, зрештою, не чинила цьому опір. Тому світ трошки складніший, ніж просто чорне і біле», – резюмував голова МЗС України.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що питання членства України в НАТО не слід тримати у “підвішеному стані”.Related Post