Нд. Чер 16th, 2024

Особливості модернізації українського національного менталітету

Вер14,2023
Особливості модернізації українського національного менталітету

Особливості модернізації українського національного менталітету

14 вересня, 12:00 – пресконференція на тему: «Особливості модернізації українського національного менталітету».

Організатори: БФ «Омріяна Країна», ГО «Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод».

Учасники: Юрій Федоренко – керівник ГО «Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод», головний редактор сайту «Матриця свободи»; Олексій Толкачов – письменник, просвітник, голова Благодійного фонду «Омріяна Країна»; Олесь Доній – ідеолог, громадський діяч, політик, голова Центру дослідження політичних студій.

До участі запрошені: громадські діячі, експерти, письменники, відомі блогери.

Коротко. Лідери громадської думки ініціюють широку суспільну дискусію щодо модернізації українського національного менталітету. Чи на часі вона? Якими ми маємо бути, щоб утвердити геополітичне лідерство України?

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: [email protected].

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

Українці можуть модернізувати свій менталітет і стати взірцями майбутнього для світу – експерт

Сьогодні увесь світ дивиться на українців, і якщо модернізувати національний менталітет і реалізувати ті зміни, про які мріємо, то українці можуть стати взірцями майбутнього, на яких буде рівнятися світ.

Таку думку висловив голова Благодійного фонду «Омріяна країна», письменник Олексій Толкачов під час пресконференції «Особливості модернізації українського національного менталітету», що відбулась в Укрінформі.

«Я більш ніж переконаний, що вся наша дійсність є віддзеркаленням нашої ментальності, того, в що ми віримо, тих цінностей, на основі яких ми будуємо власну поведінку і вступаємо в взаємовідносини з навколишніми людьми. Відтак, наша державна, національна і народна дійсність є віддзеркаленням національного менталітету», – зазначив він.

За словами письменника, для того, щоб модернізувати український національний менталітет, потрібно «подивитися на власні недоліки, а для цього треба мати велику любов до себе, адже тільки велика любов до себе дозволяє бути щирим і відвертим із самим собою».

Водночас експерт виокремив основні проблеми, які є в українському менталітеті та заважають його розвитку. Першою проблемою, на його погляд, є інфантильність українців, як колективна, так і індивідуальна.

«Інфантильна людина ніколи не стратегує власного майбутнього, тобто не має амбітних планів на майбутнє. Чи є в українців така стратегія? Немає. І, відповідно українці ставали просто об’єктом чужих стратегій. І те ж саме стосується інфантильності на індивідуальному рівні – людина перекладає відповідальність на інших», – пояснив експерт.

Толкачов висловив думку, що друга проблема, яка виходить з першої – комплекс меншовартості. Експерт зауважив, що наразі війна допомагає українцям долати цей комплекс. «Купа людей усвідомили, що українці можуть більше. Але цей комплекс все ще потрібно долати», – додав він.

Ще однією проблемою українського менталітету, на думку експерта, є перекладення відповідальності та “синдром жертви”.

«Насправді для деяких бути жертвою дуже зручно, тому що так ми не беремо на себе відповідальність за своє життя… Потрібно багато любові, щоб подивитися на своє життя, усвідомити, де ми перебуваємо, і вирішити взяти відповідальність, почати будувати те, що кожна людина хоче для себе в майбутньому», – наголосив він.

Водночас Толкачов відзначив, що в українців існує синдром «вивченої безпорадності, який виховується ще зі школи».

Зокрема, ключовою проблемою, за твердженням експерта, є відсутність любові. «Люди їдуть в Європу не тому, що там заробітні платні вищі, а тому, що там якість соціальних стосунків краща. В Україні цього не вистачає», – пояснив він.

Письменник зауважив, що за даними психологів, людина може ділитися з ближнім лише тим, що має сама, тобто «для того, щоб любити ближнього, нам треба навчитися любити самих себе».

Він акцентував, що саме нелюбов до себе не дозволяє українцям щиро і відверто подивитися на себе і сформулювати стратегію, як стати кращими та модернізувати свій національний менталітет.

«Сьогодні весь світ дивиться на українців. Ми можемо стати надлюдьми, взірцями майбутнього, і на нас будуть рівнятися. Мені дуже б хотілося, щоб саме українці повели європейську цивілізацію в майбутнє і вдихнули нове життя в світову історію. Але нам найперше треба стати тими змінами, про які ми мріємо», – резюмував він.

Захід було організовано Благодійним фондом «Омріяна країна» та громадською організацією «Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод».Related Post