Чт. Лип 10th, 2025

Держрезерв отримав нового тимчасового керівника

ДержрезервДержрезерв

Уряд України призначив нового тимчасового керівника Державного агентства резерву (Держрезерв) Яніну Кривду, яка до цього керувала держорганізацією “Комбінат “Трикутник” Держрезерву.

Про це повідомило МОН України у понеділок, 25 грудня.

За словами заступника мінекономразума Ігоря Фоменка, новий керуючий Держрезервом повинен виконати чесне та своєчасне завдання, передбачене стратегiєю реформування державних резервiв.

Реформа Держрезерву має на метi створити сучасною, ефективною та рацiональною систему державних резервiв, яка буде пiдзвiтна народному контролю. Зокрема, передбачено розмежування понять державного матерiального й державного мобiлiзaцiйного резерву, запровадження нових принципiв i напрямкiв формування номенклатури матерiальних цiнностей. Також буде запроваджено iнститути резервування та вiдповiдального збереження матцiнностей, передбачаються мiжнароднi банкiвськi гарантii для збереження держрезерiv за кордоном

Держрезерв

“Держрезерв” або “Державний резерв” — це система запасів, що належить державі і призначена для забезпечення стратегічної стабільності та відповіді на різні кризові ситуації. Цей резерв може включати в себе різні види ресурсів, таких як продовольство, пальне, медикаменти, будівельні матеріали, технічне обладнання та інші матеріальні цінності.

Основні аспекти “Держрезерву”:

  1. Завдання і функції: Держрезерв виконує ряд завдань, таких як забезпечення національної безпеки та обороноздатності, надання допомоги в екстремальних ситуаціях (наприклад, під час природних катастроф, війни, економічних криз тощо) та стратегічне регулювання ринків.
  2. Склад резерву: До складу Держрезерву можуть входити різні ресурси, в залежності від потреб держави. Це може бути продовольство, нафта, газ, медикаменти, електроенергія, обладнання, будівельні матеріали тощо.
  3. Управління резервом: Існує система управління, яка визначає, як резерв буде використовуватися, оновлюватися та зберігатися. Це може бути відповідальність спеціальної установи чи агентства.
  4. Стратегічне планування: Держави розробляють стратегічні плани використання резервів для надання ефективної відповіді на кризові ситуації.
  5. Економічне впливання: Державні резерви можуть впливати на економіку, забезпечуючи стабільність та захист від несподіваних збурень.
  6. Міжнародне співробітництво: У деяких випадках держави можуть обмінюватися резервами або співпрацювати для спільного вирішення проблем.

Держрезерв грає важливу роль у забезпеченні стійкості та безпеки держави в умовах змінливих умов, і його ефективне управління є ключовим фактором для забезпечення національної безпеки та відповіді на різні ситуації.



Related Post