Окупанти дезертують: в районі населеного пункту Кринки (Херсонська область) дезертирували біля двадцяти російських військових.

Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України у Facebook.

У повідомленні зазначається: “В районі населеного пункту Кринки Херсонської області дезертирували близько 20 військовослужбовців російських окупаційних військ зі складу 144 окремої мотострілецької бригади зс рф, які самовільно залишили бойові позиції”.

Зазначимо, що у російській армії почастішали випадки дезертирства.

Дезертирство

Дезертирство відноситься до вчинку військовослужбовця, який незаконно відмовляється виконувати свої військові обов’язки, включаючи неповернення після відпустки, втечу від військового чи цивільного контролю, чи намагання уникнути служби в армії. Це дія, яка порушує військовий дисциплінарний кодекс та може призвести до юридичних наслідків.

Найчастіше дезертирство вважається порушенням військового правопорядку, і йому може бути призначена кримінальна відповідальність. Ступінь серйозності покарання може варіюватися в залежності від законів та внутрішніх правил країни чи військової організації.

Відмова від служби або дезертирство може бути обумовлене різними причинами, такими як особисті обставини, незгідність з політикою чи призовним визовом, відчуття несправедливості чи небезпеки для життя. Однак військовий суд часто визначає вагомість та обставини вчинку, при визначенні можливих наслідків для дезертера.