Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету міністрів повідомив, що до Плану дій уряду на 2023 рік входять шість ключових пунктів, серед яких, зокрема, – макрофінансова стабільність, енергетична безпека, відновлення України та соціальна політика.

Прем’єр повідомив, що у рамках макрофінансової стабільності та підтримки бізнесу уряд планує забезпечити фінансування всіх критичних видатків. Для цього урядовці співпрацюють з партнерами, ведуть роботу над новою програмою з МВФ.

“У 2022 році ми знайшли правильний баланс між тим, аби профінансувати рекордний дефіцит бюджету й водночас допомогти бізнесу вистояти. Ця робота продовжується і цьогоріч…. Плануємо масштабну дерегуляцію для бізнесу. Продовжимо скасовувати непотрібні дозволи та ліцензії. Всі основні програми підтримки малого і середнього бізнесу залишаються і розширюються”, – зауважив Шмигаль.

Він додав, що так само як і торік Кабмін допоможе аграріям із посівною, зі збором врожаю і з його зберіганням. Шмигаль також повідомив, що урядовці зосередяться на питанні енергетичної безпеки, у рамках якого почнуть відновлення енергетики за новими стандартами, а також впроваджуватимуть принципи Європейського зеленого курсу.

“Будемо будувати нові об’єкти та посилювати захист уже наявних. Підготовка до опалювального сезону 2023-2024 років починається так само вже зараз. Будемо збільшувати пропускну спроможність для імпорту-експорту електроенергії з країнами ЄС. Особлива увага буде приділятися розвитку зеленої енергетики”, – запевнив прем’єр.

Щодо питань відбудови України, він розповів, що вона розпочнеться “вже зараз”, і буде зосереджена на чотирьох основних напрямках: енергетика, житло, розмінування та критична інфраструктура. Шостий пункт Плану дій, продовжив прем’єр, – це соціальна політика, а саме “підтримка громадян, які опинились у складних життєвих обставинах”.

“Буде покращено адресність виплат і їх збільшення для тих, хто цього дійсно потребує. Запроваджуємо принцип гарантованої базової соцдопомоги, яка буде залежати від рівня доходів і буде спрямована на підтримку найвразливіших верств населення. Будуть подовжені програми допомоги ВПО. Безбар’єрний простір. Засоби для реабілітації. Підтримка людей з інвалідністю”, – перерахував Шмигаль.