Нд. Тра 19th, 2024

У Києві детективне агентство “торгувало” даними громадян

Вер11,2023 #Київ #СБУ

У Києві правоохоронці викрили детективне агентство, яке “продавало” дані про особисте життя громадян.

Про це повідомили в пресслужбі Головного управління Служби безпеки України в столиці та на Київщині.

“Кіберфахівці Служби безпеки спільно з ДБР викрили у Києві детективне агентство, яке “торгувало” інформацією із закритих баз даних правоохоронних органів України і незаконно стежило за громадянами”, – розповіли в пресслужбі.

Як зазначили в Службі безпеки, організатором агенства виявився експосадовець розформованої міліції. У 2009 році він звільнився зі служби та заснував власну агенцію з надання детективних послуг. Під прикриттям легального бізнесу він виконував замовлення своїх клієнтів щодо збору конфіденційної інформації на мешканців різних регіонів України.

Серед таких відомостей були адреси проживання, номери автомобілів і мобільних телефонів громадян, а також відомості про перетин держкордону. Середня вартість одного “досьє” становила 200 доларів США – сума залежала від обсягу зібраної інформації.

“Для отримання персональних даних “детектив” залучив свого знайомого – діючого посадовця Національної поліції, який мав доступ до інформаційних баз правоохоронного органу. Також власник детективного агентства приймав замовлення на негласне стеження за людьми. Оплату за “послуги” отримував на банківську картку свого близького родича”, – додали в СБУ.

Наразі “детективу” повідомили про підозру в несанкціонованому збуті або розповсюдженні інформації з обмеженим доступом. Його спільника, посадовці поліції, відсторонили від служби та повідомили про підозру в несанкціонованих діях з інформацією вчинених особою, яка має право доступу до неї.

Зловмисникам загрожує до 6 років позбавлення волі.

Фото: СБУ.Related Post