Поблизу міста Дніра на території колишнього містечка Стара Самарь археологи розкопали оселю заможного чоловіка, багату на артефакти.  За цими знахідками археологи розповіли, яким було тут життя у ХVI-XVII століттях.

Про це під час прес-туру до місця розкопок журналістам розповів начальник Дніпровської археологічної експедиції НАНУ Дмитро Тесленко.

Поблизу Дніпра у містечку Стара Самарь археологи знайшли справжні скарби.

У цьому районі щонайменше 12 років ведуться розкопки. Нинішній сезон, який уже добігає кінця, очолив Дмитро Тесленко, начальник Дніпровської археологічної експедиції НАНУ. Він розповів, що знайдене житло існувало кілька десятиліть і належало, ймовірно, заможному козакові та його дружині.

«За багатьма ознаками видно, що у мешканців водилися гроші. На відміну від інших осель цього містечка, землянок, знайдена садиба була наземною спорудою. Стіни – глинобитні, вони, як і глиняна піч, були викладені кахлями. Господар мав коней і віз, а от знарядь праці ми не знайшли – значить, заробляв якимось іншим шляхом», – розповів Тесленко.

Поблизу Дніпра у містечку Стара Самарь археологи знайшли справжні скарби.

На його думку: знайдена оселя відноситься до 16-17 століття. Ця садиба існувала до 1688 року – саме тоді почали будувати славнозвісну Новобогородицьку фортецю. Дізнавшись, що їхню оселю зруйнують, господарі, вочевидь, забрали усе цінне, тож археологам пощастило знайти таку кількість дорогих артефактів.

Поблизу Дніпра у містечку Стара Самарь археологи знайшли справжні скарби.

Також археолог зазначив, що під час розкопок історики знайшли багато прикрас та іноземних монет, уламки дорогого керамічного й скляного посуду. «Вражають перстень із кораловими вставками та філігранний срібний гудзик, на вартість якого можна було зіграти весілля», – зазначив науковець.

Ужиткові речі розповіли й про гастрономічні вподобання господарів: харчувалися мешканці садиби переважно стравами з риби, свинини, дичини. Знайдено скелет риби вирозуб, яка колись водилася у річці Самара. А в одному з горняток знайдено шматочок підгорілої пшоняної каші.

Територія містечка Стара Самарь – перспективне в історичному плані місце. Як повідомив директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк, тут планують створити історико-культурний комплекс, подібний до запорізької Хортиці.

 https://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/10/F-171-e1507119126161.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/10/F-171-e1507119126161-150x150.jpgКиївЗроблено в УкраїніІсторіяКультураСуспільствоархеологи,богатсво,Дніпро,оселя,скарби,Стара СамарьПоблизу міста Дніра на території колишнього містечка Стара Самарь археологи розкопали оселю заможного чоловіка, багату на артефакти.  За цими знахідками археологи розповіли, яким було тут життя у ХVI-XVII століттях. Про це під час прес-туру до місця розкопок журналістам розповів начальник Дніпровської археологічної експедиції НАНУ Дмитро Тесленко. У цьому районі щонайменше 12 років...| Київської області та України | Kiev Time