Як Департамент охорони здоров‘я КМДА розкрадає кошти на реконструкції Центру реабілітації в Оболонському районі
✅ Сьогодні відбулось виїздне засідання Тимчасової контрольної комісії з питань перевірки витрат бюджету міста Києва за період дії воєнного стану.
На попередньому засіданні контрольної комісії керівник департаменту охорони здоров‘я Валентина Гінзбург стверджувала, що роботи на об‘єкті не ведуться, що і стало причиною виїздного засідання для перевірки даного факту беспоредньо на будівництві.
✅ Під час виїздної перевірки членами тимчасової контрольної комісії встановлені факти будівництва з численними порушеннями законодавства і здорового глузду.
💣 Так під час засідання стало відомо, що виконуються роботи по тендеру на 534 млн. грн. на реконструкцію Центру реабілітації в Оболонському районі без дозвільної документації: відсутній дозвіл на будівництво, договір на виконання робіт з реконструкції будівлі лікарні і без розпорядження КМДА про затвердження кошторисної вартості будівництва (відео додається).
👀 При цьому представник замовника будівництва в.о. директора КНП і представник генпідрядника ТОВ «Абсолют клімат» засвідчили, що велика частина робіт вже виконана: ремонт покрівлі виконано на 80% на суму близько 10 млн., зроблена велика кількість робіт по заміні вікон. 🏗️
З їх слів можна зробити висновок, що зараз відбувається намагання перекинути роботи по заміні вікон з цього тендеру до попереднього. Тобто вони стверджують що заміна вікон була запланова в іншому попередньому проекті по внутрішньому ремонту приміщень. І вартість робіт по цьому тендеру буде зменшено на вартість робіт по заміні вікон.
Але ж насправді відбувається заміна нових металопластикових вікон на …
Увага!
Метопластикові вікна!!! 🥳🥳🥳
(дивимось фото 1 і 2)
Просто двохсекційні вікна більшого розміру міняють на трисекційні меншого розміру.
Питання – якщо заміна вікон вже була передбачена попереднім проектом, навіщо їх включати в новий тендер? 🤦‍♂️
Щодо «відсутності» ремонтних робіт покрівлі, які незаконно проводити без дозвільної документації з підрядником – як можна побачити з третього фото, відбувається заміна облаштування парапетів, а це частина робіт по ремонту покрівлі на проведення яких навіть не підписано навіть договір.
Зі слів генпідрядника вартість робіт по ремонту фасаду складає 270 млн. грн. за 26 000 кв. м площі фасаду. Тобто більше 10 тис. грн. на квадратний метр.
☝️Цікаво спитати інших забудовників міста, яка ринкова вартість таких робіт. Вартість 1 кв. м на об‘єктах відбудови Київської області складає 2800-3500 грн.
🙏Накидайте, будь ласка, панове будівельники, вартість 1 м.кв. фасаду в коментарі !!!
🤦‍♂️На фото №4 – як виглядав фасад до реконструкції. Питання – навіщо витрачати 270 млн грн тільки на ремонт фасаду, якщо він і так був, начебто, у належному стані.
✅ Також згідно експертного звіту (відео) вказаний клас наслідків – СС2 і це не реконструкція, а капітальний ремонт. А клас СС2 не передбачає капітального ремонту. Тобто департамент підлаштував під капремонт реконструкцію. Бо для реконструкції необхідна наявність відведеної земельної ділянки, а її немає. І немає їх і в інших «капітальних ремонтах» закладів охорони здоров‘я Києва, проведених департаментом охорони здоров’я КМДА в попередні роки.
На даний об‘єкт Департамент охорони здоров’я КМДА раніше вже витратив більше 500 млн грн, розбиваючи загальну суму у тендерах на менші в середньому по близько 70 млн грн, щоб не отримувати згідно законодавства розпорядження КМДА. Тобто загальна вартість капітального ремонту Центру реабілітації складе більше 1,1 млрд гривень. 💣💣💣💥💥💥
Натомість, містом спроектована та запущена реконструкція іншого Центру реабілітації учасників бойових дій в Дніпровському районі на значно меншу суму, кошторисна вартість якого на рівні 200 млн грн. При цьому це дійсно реконструкція, а не ремонт і сюди входить також і закупівля всього необхідного дороговартісного обладнання.
А до витрат у 1,1 млрд грн на ремонт центру у Оболонському районі закупівля обладнання не входить.😭

 

– Микола Конопелько