Ср. Лип 24th, 2024

Департамент охорони здоров‘я КМДА розкрадає кошти на реконструкції Центру реабілітації в Оболонському районі, – Микола Конопелько

КМДА Київська Міська Державна АдміністраціяКМДА Київська Міська Державна Адміністрація

Як Департамент охорони здоров‘я КМДА розкрадає кошти на реконструкції Центру реабілітації в Оболонському районі
✅ Сьогодні відбулось виїздне засідання Тимчасової контрольної комісії з питань перевірки витрат бюджету міста Києва за період дії воєнного стану.
На попередньому засіданні контрольної комісії керівник департаменту охорони здоров‘я Валентина Гінзбург стверджувала, що роботи на об‘єкті не ведуться, що і стало причиною виїздного засідання для перевірки даного факту беспоредньо на будівництві.
✅ Під час виїздної перевірки членами тимчасової контрольної комісії встановлені факти будівництва з численними порушеннями законодавства і здорового глузду.
? Так під час засідання стало відомо, що виконуються роботи по тендеру на 534 млн. грн. на реконструкцію Центру реабілітації в Оболонському районі без дозвільної документації: відсутній дозвіл на будівництво, договір на виконання робіт з реконструкції будівлі лікарні і без розпорядження КМДА про затвердження кошторисної вартості будівництва (відео додається).
? При цьому представник замовника будівництва в.о. директора КНП і представник генпідрядника ТОВ «Абсолют клімат» засвідчили, що велика частина робіт вже виконана: ремонт покрівлі виконано на 80% на суму близько 10 млн., зроблена велика кількість робіт по заміні вікон. ?️
З їх слів можна зробити висновок, що зараз відбувається намагання перекинути роботи по заміні вікон з цього тендеру до попереднього. Тобто вони стверджують що заміна вікон була запланова в іншому попередньому проекті по внутрішньому ремонту приміщень. І вартість робіт по цьому тендеру буде зменшено на вартість робіт по заміні вікон.
Але ж насправді відбувається заміна нових металопластикових вікон на …
Увага!
Метопластикові вікна!!! ???
(дивимось фото 1 і 2)
Просто двохсекційні вікна більшого розміру міняють на трисекційні меншого розміру.
Питання – якщо заміна вікон вже була передбачена попереднім проектом, навіщо їх включати в новий тендер? ?‍♂️
Щодо «відсутності» ремонтних робіт покрівлі, які незаконно проводити без дозвільної документації з підрядником – як можна побачити з третього фото, відбувається заміна облаштування парапетів, а це частина робіт по ремонту покрівлі на проведення яких навіть не підписано навіть договір.
Зі слів генпідрядника вартість робіт по ремонту фасаду складає 270 млн. грн. за 26 000 кв. м площі фасаду. Тобто більше 10 тис. грн. на квадратний метр.
☝️Цікаво спитати інших забудовників міста, яка ринкова вартість таких робіт. Вартість 1 кв. м на об‘єктах відбудови Київської області складає 2800-3500 грн.
?Накидайте, будь ласка, панове будівельники, вартість 1 м.кв. фасаду в коментарі !!!
?‍♂️На фото №4 – як виглядав фасад до реконструкції. Питання – навіщо витрачати 270 млн грн тільки на ремонт фасаду, якщо він і так був, начебто, у належному стані.
✅ Також згідно експертного звіту (відео) вказаний клас наслідків – СС2 і це не реконструкція, а капітальний ремонт. А клас СС2 не передбачає капітального ремонту. Тобто департамент підлаштував під капремонт реконструкцію. Бо для реконструкції необхідна наявність відведеної земельної ділянки, а її немає. І немає їх і в інших «капітальних ремонтах» закладів охорони здоров‘я Києва, проведених департаментом охорони здоров’я КМДА в попередні роки.
На даний об‘єкт Департамент охорони здоров’я КМДА раніше вже витратив більше 500 млн грн, розбиваючи загальну суму у тендерах на менші в середньому по близько 70 млн грн, щоб не отримувати згідно законодавства розпорядження КМДА. Тобто загальна вартість капітального ремонту Центру реабілітації складе більше 1,1 млрд гривень. ??????
Натомість, містом спроектована та запущена реконструкція іншого Центру реабілітації учасників бойових дій в Дніпровському районі на значно меншу суму, кошторисна вартість якого на рівні 200 млн грн. При цьому це дійсно реконструкція, а не ремонт і сюди входить також і закупівля всього необхідного дороговартісного обладнання.
А до витрат у 1,1 млрд грн на ремонт центру у Оболонському районі закупівля обладнання не входить.?

 

– Микола КонопелькоRelated Post