Пн. Лип 22nd, 2024

До Умані на період святкування Рош га-Шана прибула поліція Ізраїля

П’ятнадцятого вересня (п’ятниця) в Умані розпочнеться святкування Рош га-Шана. До міста прибули близько двадцяти двух тисяч паломників з Ізраїлю, Америки та країн Європи.

Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

За його словами, ця цифра не є остаточною. Хасиди будуть прибувати до Умані впродовж п’ятнадцятого вересня. До повномашстабного вторгення рф в Україну 24 лютого 2022 року на святкування до Умані приїжджали двадцять п’ять – тридцять паломників.

Начальник Черкаської ОВА зазначив, що ситуація в місті контрольована, а сили оборони та безпеки працюють на повну. Перевірені всі укриття.

Також у місто приїхала ізраїльська поліція – вони будуть слідкувати за порядком спільно з колегами з України.

Рош Га-Шана

Рош Га-Шана (Rosh Hashanah) – це юдейське свято, яке відзначає початок нового релігійного року в юдейському календарі. Слово “Рош Га-Шана” перекладається з івриту, як “Голова року” або “Початок року”. Це одне з найважливіших свят в юдейській традиції і є днем відновлення світу, судного дня і покаяння.

Основні аспекти Рош Га-Шана включають:

  1. Молитви і синагожні служби. Євреї відвідують синагоги, де вони моляться, слухають особливі молитви та читають з Тори. Свято супроводжується спеціальними музичними мелодіями та обрядами.
  2. Спеціальні страви. Важливою частиною свята є приготування особливих страв, які символізують певні аспекти життя та релігійних понять. Наприклад, яблука з медом символізують солодку та благополучну року, а хала (особливий вид хліба) може бути прикрашена насінням або солодкими крупами, що вказують на бажання росту та плодючості.
  3. Труба і колоколи. Під час Рош Га-Шана чути звуки труби (шофара) та колоколів, що викликають відчуття пробудження та відновлення. Труба має символізувати поклик до покаяння та обережності.
  4. Судний день. Рош Га-Шана вважається судним днем, коли люди об’являють Богу свої наміри на майбутнє і просять про прощення за свої гріхи та недоліки.
  5. Обряди і обрядові предмети. Деякі юдейські обряди включають в себе ритуальне купання (міква), воливо (молитовну закуску) і особливий обряд “Цедер”, де зібрані родини долучаються до вечері, читають релігійні тексти та обмінюються побажаннями.

Рош Га-Шана триває два дні і зазвичай припадає на вересень або жовтень грегоріанського календаря. Це свято відзначається євреями як час для саморефлексії, покаяння та вираження вдячності Богу за новий рік і новий початок.Related Post