Чт. Лип 18th, 2024

Стало відомо, як сквер став зоною забудови

Лип19,2021

Міський голова заборонив будівництво у сквері Центральний, бо це – об’єкт природно-заповідного фонду, він охороняється законом і його призначення – рекреаційне (для відпочинку та оздоровлення населення).

Правда, не цей міський голова, а Володимир Пузаков у 2007 році. Рішенням міської ради №390 сквер Центральний, як і інші сквери та парки міста (Ковалівський, Дендропарк, парк Перемоги та ін.) віднесено до об’єктів природно-заповідного фонду, і в ньому заборонено будівництво об’єктів РІЗНОГО призначення. Цитую: “Заборонити управлінню містобудування, архітектури, екології та земельних відносин погоджувати питання вибору земельних ділянок під розміщення обєктів РІЗНОГО призначення на землях природно-заповідного фонду, які можуть НЕГАТИВНО вплинути на стан цих територій чи перешкоджатимуть їх використанню за цільовим призначенням”.

І далі п.5: “Заборонити міській інспекції держ-арх будконтролю видавати дозволи на виконання будівельних робіт об’єктів різного призначення на землях ПЗФ відповідно до переліку згідно з додатком”. У переліку таких об’єктів чорним по білому значиться Сквер Центральний.

Отже, рішення міської ради 390 є чинним і його ніхто не відміняв. Сквер Центральний має статус ПЗФ, де заборонено будівництво, згідно з рішенням міської ради. А тепер питання: чому міська рада не виконує рішення міської ради і вважає, що має право всупереч нормативним документам віддати 2000 квадратних метрів зеленої зони під будівництво фастфуду?

Надія Паливода

А тим часом

У 2007 році міськвиконком затвердив рішення про віднесення скверу Центральний до об’єктів Природно-заповідного фонду і надав йому особливий статус – Парк-памятка садово-паркового мистецтва.

Будівництво в такій охоронній зоні заборонено.

АЛЕ. Будуватись то хочеться. Центр – жирне місце. Який там заповідник?

Міська рада спеціально не визначає МЕЖІ скверу Центральний – бо якщо немає чітко затверджених меж, то що заважатиме відкушувати від скверу по шматку під будівництво?

До 2013 року бажання будуватися стає таким сильним, що міська рада відправила в “Діпромісто” (інститут, що складає генеральні плани міст) документацію про внесення змін до генерального плану міста Кіровограда.

При цьому міська рада – УВАГА – не вказала, що сквер Центральний має статус Парк-памятка садово-паркового мистецтва. Натомість вона вказала, що це – зелена зона загального користування (тобто звичайна зелена зона без ПЗФ). (!!!!!)

“Діпромісто”, нічого не підозрюючи, надає дозвіл на внесення змін – і вуаля – сквер зі спеціальним охоронним статусом раптом стає “землею житлової та громадської забудови”. Тобто можна будувати житлові будинки та магазини….. у сквері….

Що це – службова підробка? Очевидно. І це кримінальний злочин.

А всі, хто зараз кричать, що там все законно – співучасники цього злочину проти жителів міста.

http://chas-time.com.ua/liudyna/stalo-vidomo-yak-skver-stav-zonoyu-zabudovi.htmlRelated Post