Нд. Кві 28th, 2024
ГортензіїГортензії

Город біля житлового або дачного будинку можна перетворити на оазис, який буде дарувати позитивні емоції. Посадіть на ділянці гортензії, і ви побачите, як вона зміниться. Кущі виростають заввишки до 2 метрів, пишне цвітіння яких відбувається з липня до кінця жовтня. Рослини використовують у ландшафтному дизайні. Їх висаджують біля садових арок, альтанок для прикраси, також вони можуть служити живою огорожею. Саджанці гортензії купити в Україні радимо у досвідчених фахівців, щоб уникнути будь-яких проблем під час вирощування.

Нюанси, які варто врахувати

Перш ніж посадити рослину, дізнайтеся корисну інформацію про догляд за нею. Перш за все треба визначити, де посадити гортензію. Для гарної вегетації потрібні напівтіньові ділянки. Від сильної спеки рослина буде сохнути, але декілька годин в день вона повинна отримувати сонячні промені. Це потрібно для пишного цвітіння.

Треба подбати про те, щоб ґрунт для гортензії був добре дренованим, переважно з кислою реакцією. Рослинам потрібне регулярне зволоження, але вода не повинна збиратися та залишатися біля коренів. Згубний вплив здійснює вітер. Кущ треба розташувати так, щоб він був захищений від протягів. Це допоможе запобігти розвитку грибкових захворювань. Прискіпливо треба обирати рослини, які  посаджені поруч. Це можуть бути:

  • папороть;
  • лаванда;
  • хвойні дерева та кущі;
  • бадан;
  • хризантеми;
  • плющ;
  • очиток.

Можливо вирощувати невеликі декоративні рослини в окремих глиняних горщиках. Взимку їх можна прибирати з ділянки, щоб зберегти від морозу.

Догляд за гортензіями

Добре рости та пишно цвісти будуть якісні саджанці декоративних культур, які мають розвинену кореневу систему. Це потрібно, щоб рослина отримувала всі необхідні органічні та мінеральні речовини. Гортензії потребують рясного поливу, в спекотну погоду кожен день. Багато бутонів вона випускатиме за умов регулярних підгодівель. Внесення добрив починають з ранньої весни, щоб забезпечити імунітет рослин від хвороб.

Базовий догляд за саджанцями стандартний. Потрібно проводити прополювання, рихлення ґрунту, за необхідністю — обробку від шкідників та хвороб. Деякі сорти гортензій вимагають обрізки, видаляти треба старі суцвіття, сухі та зайві гілки. Процедура виконується навесні, коли вже можна визначити, що заважає рослині.

Щоб гортензії добре перезимували потрібно замульчувати прикореневі ділянки товстим шаром низинного торфу. Важливо припинити зволоження ґрунту перед першими заморозками.  Захистити крони від зледеніння допомагає укриття текстильними матеріалами. Для цього можна використовувати мішковину або агроволокно.



Related Post