Сб. Чер 22nd, 2024

Заступник Міністра оборони США з питань міжнародної безпеки вшанував пам‘ять Героїв Небесної Сотні (фото)

Заступник Міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Роберт Карем відвідав 11-й Київський Безпековий Форум, та зробив ряд заяв стосовно політики США по відношенню до України.
“Україна є певною лабораторією, де Росія випробовує нові види зброї та кіберзасоби. Американська стратегія і політика визнає ту реалію, яку тут вже роками усвідомлюють — ревізіоністська політика Росії ставить під загрозу і США, і Європу, і міжнародне право, економіку, фундаментальні принципи національної безпеки і суверенітету”, – заявив американський урядовець

За його словами, в останні роки ця загроза кристалізувалася через втручання Кремля у демократичні системи: “Ці спроби не нові, але інструменти, які використовує Кремль можуть вже бути в лептопах і девайсах. І це по всьому світу. І це – ехо холодної війни і дезінформації”. Зокрема, Р.Карем вказав на те, що військові РФ здійснили кібератаку Petya – це була загроза безпеки критичної інфраструктури по всьому світу.

При цьому, провокативна риторика Кремля підтримується значними капітальними вкладеннями у зміцнення російської військової машини. На цьому тлі, заступник міністра оборони США вказав на те, що під час навчань “Захід-2017” РФ продемонструвала, що може розгортати свої кіберсистеми разом із військовими засобами.

Росія намагається переписати світовий порядок і постійно порушує міжнародне право і договори, а також використовує своє право вето в РБ ООН. Росія втрутилася в ситуацію в Сирії, що дає Путіну підривати міжнародну коаліцію, спрямовану на боротьбу з “ІДІЛ” та не дозволяє розв’язати сирійський конфлікт. Крім того, Росія сама використовує хімічну зброю, про що свідчив інцидент в Солсбері, зазначив Р.Карем.

“Україна стала ціллю для багатьох із цих загроз з боку Росії і використовується як певна лабораторія для випробування нових видів зброї та кіберзасобів”, – підкреслив заступник міністра оборони США.

Поруч з військовими засобами проти України, Росія також використовує енергетику, свідченням цього було скорочення подачі газу через Україну у минулому місяці. Також спрямованим проти України є і проект “Північний потік-2”. “США виступають проти цього проекту, який суперечить інтересам України і глобальній безпеці”, – наголосив з цього приводу Р.Карем.

Він підкреслив, що на загрозу з боку Росії слід реагувати колективно. “Росія буде настільки сильна наскільки, ми дозволимо їй бути. Відтак колективні дії — запорука успіху у протидії цій загрозі”, – наголосив він.

Вчора Заступник Міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Роберт Карем вшанував пам‘ять Героїв Небесної Сотні.

 

 Related Post