Ср. Чер 12th, 2024

В Україні стрімко зросло споживання електрики: в Укренерго попередили про навантаження на систему

Через тривалу спеку напередодні споживання електроенергії в Україні стрімко зросло і тривало на підвищеному рівні протягом 12 годин. Це призвело до додаткового навантаження на енергосистему, повідомили у Національній енергетичній компанії “Укренерго”, закликавши обмежити використання кондиціонерів і потужної техніки у вечірні години.

“Вчора через спеку споживання стрімко зросло і трималось на підвищеному рівні 12 годин поспіль, впродовж всього світлового дня. Це створило додаткове навантаження на енергосистему”, – вказали у компанії.

Там нагадали, що з початком спекотного періоду змінились початок і тривалість періоду найбільшого навантаження в енергосистемі, який тепер триває з 16:00 до 23:00.

“За прогнозами синоптиків сьогодні майже по всій Україні найбільш спекотний день за тиждень. Ми розуміємо, що провести його без кондиціонера дуже складно. Але просимо не забувати, що наразі в енергосистемі складна ситуація через ремонти на багатьох теплових та гідроелектростанціях, а також на кількох атомних енергоблоках. Тому обсяг доступних потужностей в енергосистемі для виробництва електроенергії обмежений, особливо у години найбільшого споживання”, – наголосили в Укренерго.

“Будь ласка, переносьте використання кондиціонерів та потужної техніки з вечірніх годин на інший час доби або на ніч, не вмикайте кілька потужних приладів одночасно”, – закликали у НЕК.

Чи достатньо електрики?

Як повідомили в Укренерго станом на близько 13 годину, виробництва електроенергії достатньо для забезпечення потреб споживачів.

Також вказано, що Укренерго провело ремонти на одній з високовольтних ліній на півдні країни, що дозволило повернути її у роботу на напрузі 750 кВ і збільшити можливість передачі потужності у регіони.

Імпорт/експорт

“Сьогодні з 17:00 до 23:00 здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини потужністю від 49 до 304 МВт (максимум о 18:00), а також з Молдови – від 1 до 138 МВт у різні години доби (максимум о 22:00). Експорт відсутній”, – вказали в Укренерго.

Знеструмлення

Також зазначається, під час нічної атаки ворога були пошкоджені об’єкти електромереж у Львівській області. Тривають аварійно-відновлювальні роботи. Через негоду відключалися споживачі у Хмельницькій області. Через технічний збій було короткочасне локальне відключення у мережах Прикарпатті. Внаслідок обстрілів є пошкодження у мережах на Донеччині, Запоріжжі, Харківщині та Херсонщині.Related Post