Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн прибула до Києва, напередодні саміту Україна-ЄС. Про це вона сама повідомила у Twitter.

“Приємно повернутися до Києва, вчетверте після вторгнення рф. На цей раз із моєю командою комісарів, – написала фон дер Ляєн. – Ми зібралися тут разом, щоби показати, що ЄС як ніколи твердо підтримує Україну. І для подальшого поглиблення нашої підтримки та співробітництва”.

На початку січня Україна та ЄС оголосили, що 3 лютого Президент України Володимир Зеленський зустрінеться з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та головою Євроради Шарлем Мішелем.

Понад десяток єврокомісарів хотіли провести переговори з представниками уряду в Києві безпосередньо перед самітом Україна-ЄС у лютому.

На найвищому рівні вирішуватиметься питання фінансової та військової підтримки України. Україна на саміті сподівається домогтися “істотного стрибка вперед”, особливо у конкретних галузях – угода про “промисловий безвіз”; призупинення дії митних зборів на український експорт ще на рік; та “активний прогрес” у приєднанні до схеми платежів SEPA (Єдина зона платежів у євро) і включення України в зону мобільного роумінгу ЄС. А також у питанні щодо просування України на шляху до членства у ЄС.

ЗМІ повідомляли, що ЄС за підсумками саміту похвалить Україну за прогрес у реформах, але навряд чи ухвалить рішення про швидкий вступ.