Піротехнічні підрозділи ДСНС України проводять роботи щодо обстеження території міста, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Про це повідомляє прес-служба ГУ ДСНС у м.Києві.

Так, 16 квітня до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про те, що у Подільському районі столиці, на перетині вул.Василя Порика та просп.Правди під час проведення обстеження території під будівництво групою піротехнічних робіт 1-го спеціального центру швидкого реагування та гуманітарного розмінування виявлено артилерійський снаряд Д-37 мм., у кількості 1 од. та ручну гранату Ф-1 у кількості 1 од.

Крім того, у Дніпровському районі на вул.Каунаській, 20/6 під час проведення земляних робіт виявлено артилерійський снаряд Д-122 мм., у кількості 1 од. Усі боєприпаси часів Другої світової війни.

Групою піротехнічних робіт виявлені боєприпаси було вилучено та знищено на полігоні.

Усього з початку року на території м.Києва вилучено та знищено 97 вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни.

Шановні кияни та гості міста! Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м.Києві попереджає, що при виявленні вибухонебезпечних предметів часів минулих війн слід бути вкрай обережними.

Перше, що треба зробити – зателефонувати за номером 101 або 102 та повідомити, де знайдений небезпечний предмет. Далі необхідно обгородити місце його знаходження та не допускати до нього інших людей, особливо дітей. Не чіпати, не пересувати, не стукати по корпусу, не розбирати вибухонебезпечний предмет.

Варто наголосити, що радіус розльоту небезпечних частин розірваного снаряду може досягати кількасот метрів.

Будьте уважні та обережні! Дбайте про своє здоров’я та благополуччя!