Канада передала 6 роботизованих комплексів Digital Vanguard-S для розмінування піротехнічним підрозділам ДСНС у Миколаївській та Запорізькій областях.

Також комплекси були передані Луганському гарнізону, що працює на Херсонщині. Також їх отримали Міжрегіональний центр швидкого реагування ДСНС та 2-й Спеціалізований центр швидкого реагування.

Кожен із роботів, які передала Канада, оснащений 3 камерами. Це дозволяє оператору точно стежити за його роботою в режимі онлайн, перебуваючи на безпечній відстані. Час автономної роботи складає близько 5 годин.

Розмінування

Розмінування – це процес виявлення та усунення мін і несправних вибухівок на території, щоб зробити її безпечною для людей та інфраструктури. Міни та несправні вибухівки можуть залишитися на землі після збройних конфліктів, війн, бойових дій або навіть через неправильне зберігання та використання вибухівок.

Процес розмінування включає в себе наступні кроки:

  1. Виявлення мін і вибухівок: Спеціалісти, які займаються розмінуванням, використовують різні методи, включаючи рентгенівські та радіолокаційні сканування, металошукачі та собаки, щоб знайти міни та вибухівки.
  2. Ідентифікація та класифікація: Виявлені міни і вибухівки ідентифікуються та класифікуються за їхніми характеристиками та типом.
  3. Усунення: Після ідентифікації спеціалісти розмінування видаляють міни та вибухівки безпечним способом. Це може включати в себе контрольований вибух, руйнування або інші методи.
  4. Попередження: Після розмінування території можуть позначати та забар’єрувати, щоб запобігти доступу на небезпечну зону.

Розмінування важливе для забезпечення безпеки людей та розвитку територій, які були засіяні мінами та вибухівками. Організації та групи, спеціалізовані в розмінуванні, працюють у всьому світі, допомагаючи відновлювати безпеку на територіях, які постраждали внаслідок конфліктів.