Нд. Кві 28th, 2024

Три країни НАТО планують розміновувати Чорне море

НАТОНАТО

Три країни-члени НАТО – Болгарія, Румунія та Туреччина – збираються підписати тристоронню угоду про спільне розмінування Чорного моря, яке зазнає загрози від мін, що дрейфують через російську агресію проти України.

Про це повідомив міністр оборони Болгарії Тодор Тагарєв.

За його словами, угода буде підписана 11 січня у Стамбулі за участі міністрів оборони трьох країн НАТО.

“Ми досягли домовленості щодо концепції та тексту самої угоди – як врегулювати всі питання, і наступного тижня мій заступник буде в Стамбулі для підписання, і ця місія розпочнеться найближчим часом. Війна в Україні, розпочата Росією, несе ризики для нашої території, для безпеки судноплавства, і для того, щоб мінімізувати ці ризики, військово-морські сили трьох країн залучаються до розмінування, сподіваюсь, успішно”, – сказав він.

Загалом країни матимуть близько 20 тральщиків, готових до розмінування акваторії.

Зазначимо

Протягом 2023 року близько 50 мін вибухнуло в Чорному морі через замінування акваторії окупантами. Військові рф кидають вибухонебезпечні предмети з літаків, що стає частиною російської стратегії утруднення роботи гуманітарного коридору.

У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомляли, що попри атаки ворога на портову інфраструктуру Придунав’я, з українських причалів на Дунаї у 2023 році було відправлено понад 30 мільйонів тонн вантажів. За менше, ніж за пів року, морським шляхом було експортовано понад 10 мільйонів тонн.

Розмінування

Розмінування — це процес виявлення, ідентифікації та безпечного вилучення вибухонебезпечних предметів, таких як міни та боєприпаси, з території, яка може бути підтримувана або використовувана людьми. Розмінування має на меті знищення потенційно небезпечних об’єктів і забезпечення безпеки для цивільного населення.

Основні аспекти розмінування включають:

  1. Детектування: Використання різних технічних та технологічних методів для виявлення можливих об’єктів, що містять вибухові матеріали.
  2. Ідентифікація: Визначення типу та характеристик виявлених вибухонебезпечних предметів.
  3. Вилучення: Безпечне вилучення виявлених мін та боєприпасів для їхнього подальшого знищення або утилізації.
  4. Знищення: Безпечне знищення вибухонебезпечних предметів, щоб запобігти їхньому використанню та запобігти випадковим вибухам.
  5. Управління інформацією: Збір та обробка інформації про місце розміщення можливих вибухонебезпечних об’єктів, для подальшого аналізу та вживання заходів щодо їхнього усунення.

Розмінування може проводитися різними силами та організаціями, включаючи військові підрозділи, спеціалізовані демінінгові групи, гуманітарні організації та міжнародні агентства. Цей процес важливий для відновлення безпеки на територіях, які були піддані воєнним діям, і для запобігання травмам та загибелі цивільного населення.



Related Post