Чт. Тра 23rd, 2024

У ТЦК пояснили, чи можуть затримувати чоловіків на вулицях Києва

Начальник мобілізаційного відділення Дарницького районного у м. Києві Володимир Новосядлий заявив, що пакувати людей у буси не можна, оскільки таких повноважень у працівників ТЦК за законом немає. Водночас він пояснив, що людину можуть зупинити на вулиці чи на блокпосту.

«Представники ТЦК можуть пропонувати особі або пройти або проїхати, щоб уточнити тут і зараз облікові дані в ТЦК. Питання про затримання осіб стосується компетенції Національної поліції», – сказав Новосядлий.

Тим часом, якщо людина відмовляється, явно ухиляється від призову, в такому випадку викликається поліція або представники ТЦК працюють спільно з поліцією.

«Далі складають протоколи про те чи інше порушення, яке сталося. Затримати особу може Національна поліція в рамках адміністративного затримання. Нам такі повноваження законодавство не надає», – пояснив він.

Новосядлий наголосив, що уточнення даних є обов’язком громадян під час дії військового стану.

«Ніхто нікого нікуди не має тягнути. У свідомості кожного громадянина має бути розуміння, що потрібно виконувати свої обов’язки. У нас уже майже два роки минуло з початку повномасштабного вторгнення, але багато людей досі не уточнили свої дані. Не завдання ТЦК займатися розшуковими діями та якось витягувати громадянина із квартири, роботи чи іншого місця. Це обов’язок громадянина прийти та уточнити свої дані. Якщо він не підлягає мобілізації, нехай надасть необхідні документи», – наголосив він.

Фото: uworld.news.Related Post