Кабінет міністрів України визнав недійсним розпорядження уряду часів Януковича про передачу в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (чоловічий монастир) Української православної церкви будівель і споруд. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Telegram.

«Щойно Уряд визнав таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України часів Януковича від 11 липня 2013 р. No 519 «Питання передачі в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (чоловічий монастир) Української православної церкви будівель і споруд», – написав Ткаченко.

За його словами, рядом законних рішень управління майном Лаври перейшло до держави, бо саме держава є власником цих об’єктів.

упц мп має піти з Києво-Печерської Лаври до 29 березня. У січні 2023 року на баланс держави з користування упц мп повернули Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської Лаври.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заперечив примусове виселення ченців упц мп з Києво-Печерської Лаври і зауважив, що наразі йдеться лише про повернення рухомого і нерухомого майна державі.