У Києво-Печерській Лаврі представники Заповідника у вівторок продовжили опечатувати корпуси. Фото та відео оприлюднила Українська православна церква московського патріархату.

В УПЦ МП скаржаться, що силовики нібито допомагають опечатувати корпуси.

Як зазначили в Українській православній церкві московського патріархату, правоохоронці нібито заблокували входи до 54-го та 58-го корпусів Києво-Печерської Лаври.

Раніше повідомлялось, що у Києво-Печерській Лаврі у Києві продовжують опечатувати корпуси на території Нижньої лаври. Православна церква московського патріархату, скаржиться на нібито “перешкоджання” для потрапляння на богослужіння.

29 березня 2023 року заповідник розірвав договір про безоплатне користування майном зі Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою. Розірвання договору в односторонньому порядку передбачено умовами, вказаними у ньому.

Комісія Мінкульту по 5 червня вела роботу з інвентаризації та приймання майна Києво-Печерської Лаври. Після цього українська православна церква московського патріархату повинна була протягом 3 робочих днів повернути майно заповідника у Лаврі. 12 червня Мінкульт повідомив, що УПЦ МП досі не передала ключі до всіх 79-ти об’єктів держмайна в Лаврі.

24 квітня Господарський суд міста Києва задовольнив заяву національного заповідника “Києво-Печерська лавра”, у якій той просив заборонити УПЦ МП перешкоджати роботі комісії Мінкульту на території Києво-Печерської лаври до закінчення судового розгляду позову про усунення перешкод у користуванні майном заповідника. УПЦ МП подано апеляційну скаргу, але 5 липня Північний апеляційний господарський суд відхилив її, зазначив Мінкульт.

4 липня до Києво-Печерської Лаври прибула комісія заповідника для опечатування вивільнених корпусів. Як повідомляв в.о. генерального директора національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” Максим Остапенко, було перешкоджання їх роботі з боку присутніх на території людей. Комісія написала заяву у поліцію.