Чт. Тра 23rd, 2024

Данілов розповів, як виселятимуть з Лаври представників УПЦ МП

Українська влада не буде застосовувати фізичну силу проти представників УПЦ МП, щоб виселити їх з Києво-Печерської Лаври. Те, що відбувається на території заповідника сьогодні – це “провокації, які готує росія”, проте “вони не спрацюють”, наголосив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов в ефірі національного телемарафону.

“Це не зовсім спротив. Ми чітко усвідомлюємо, що є план, який розробляється у москві – створити картинку для російського телебачення, розказати, що ми, як влада, чинимо фізичний тиск на тих представників духовенства, які на сьогодні там поки що лишилися… Рішення країни буде виконано, державний заповідник буде повністю у руках країни. Потім ми будемо вирішувати, що там буде відбуватися”, – сказав він.

Данілов наголосив: “Ті провокації, які на сьогодні готує рф, і втілює через своїх людей… не спрацюють”.

За словами секретаря, українська влада “розуміє, що відбувається” та не допустить жодних провокацій у свій бік.

“Ми розуміємо дії п‘ятого та першого управлінь фсб, які на сьогодні опікуються цим питанням”, – розповів Данілов.

Він підкреслив, що Києво-Печерська Лавра буде звільнена згідно з законами України, ситуація “знаходиться під контролем”, і додав, що усе, що відбувається на території заповідника є “російським проєктом”.

У січні 2023 року на баланс держави з користування УПЦ МП повернули Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської Лаври. Ченців та священників УПЦ МП зобов’язали покинути Києво-Печерську Лавру до 29 березня.

З середи, 29 березня, представники УПЦ МП не пускають на територію Лаври комісію Мінкульту. Через перешкоджання роботи комісії Мінкульту в Києво-Печерській Лаврі було подано вже дві заяви в поліцію.Related Post