В Гостомелі Київської області підприємство-забудовник начебто за борги відсудило земельну ділянку, яка знаходиться у приватній власності. Більше того, на цій ділянці більше 20-и років функціонує місцевий притулок для тварин, який нові власники землі погрожують знищити.

Ця історія, за словами власниці землі і зоозахисниці Асі Серпінської, тягнеться ще з 1999 року, коли земля належала місцевому радгоспу “Бучанський”, а отже – державі. Після знищення системи колгоспів та радгоспів та введення системи паїв, землю поділили між собою чотири господарства. І вже після цього на сцені з’явилося таке собі ТОВ “ВВ-Брік Траст”, власники якого заявили, що свого часу викупили борги колгоспу, а отже тепер мають право розпоряджатися його майном, зокрема – землею.

Нові власники земельних ділянок колишнього радгоспу планують на цій території масштабне будівництво нового житлового комплексу. Зрозуміло, що притулок для бездомних тварин разом з їх опікункою їм заважає. Представник забудовника, навідавшись до Серпінської, сказав їй, що ТОВ “ВВ-Брік Траст” розпочне будівництво просто навколо притулку та впритул до нього, а отже виселятися їй рано чи пізно доведеться в будь-якому разі.

“Ще два роки тому я ходила в селищну раду, щоб якось оформити цю ділянку. В кадастрі мені показали, що земля нічия, що там немає власника. Колишній голова Анатолій Кириченко мені сказав, що ця земля знаходиться поза межами селища й розпоряджається нею область. Я пішла в облраду, а мені кажуть, у вас адреса гостомельська – Леніна, 213, то як це ви можете бути в області. Я зрозуміла, що коло замкнулося і я не знаю, що робити”– розповіла Ася Серпінська.

До речі, за словами Серпінської, у ТОВ “ВВ-Брік Траст” їй пропонували іншу земельну ділянку в якості компенсації. Але жінку земля в іншому районі, далеко від комунікацій та зручностей, по-перше, не влаштовує, по-друге ж – вона просто не вірить красивим обіцянкам.

“В Гостомелі ми всю інфраструктуру провели самі – воду, каналізацію, електрику, Інтернет. У нас все працює, у нас притулок європейського типу. Сюди вкладені не лише наші кошти, вкладено 20 років життя”, – каже Серпінська.

Депутат Гостомельської ради Юрій Марчук переконаний, що притулок потрібно зберегти і залишити там, де він є, оскільки його діяльність протягом багатьох років, яка, до того ж, ніяк не фінансується державою, варта, щонайменше, поваги.

“Дивним чином одне й те ж товариство стало власником сотень га землі, десятків об’єктів соціальної інфраструктури (садочки, гуртожитки, магазини), які раніше належали СТОВ “Бучанському”. Очевидно, що історія так би мовити “з бородою” й задавнена. Але при бажанні можна з’ясувати, яким чином майже все майно й земля СТОВ “Бучанського” перейшла до рук рейдерів “ВВ-Брік Траст”, в тому числі й притулок”, – вважає Марчук.

Нагадаємо, Генплан Гостомеля, згідно якого територія селища має бути забудована висотками, місцеві мешканці оскаржують в суді, оскільки вони не згодні з будівництвом на сільськогосподарських землях.