Чт. Лип 18th, 2024

Єпіфаній прокоментував ситуацію навколо Києво-Печерської лаври

У Києво-Печерській лаврі богослужіння будуть продовжені, про закриття монастиря не йдеться, але попереднім користувачам її повернуто не буде. Про це заявив митрополит Єпіфаній у спеціальному зверненні щодо ситуації навколо Києво-Печерської лаври.

«Порівняння нинішніх подій із гоніннями комуністичної влади на Церкву загалом та дворазовим закриттям монастиря зокрема – безпідставна маніпуляція. Особливо цинічно вона звучить із вуст ієрарха, який тісно пов’язаний із компартією і навіть намагався від неї висуватися на виборну посаду», – сказав Єпіфаній.

Він нагадав, що Московський патріархат в Україні перебуває під контролем Кремля і використовується як знаряддя гібридної агресії проти України, тому й зосередився на звинуваченнях проти України.

«Закликаю братію Лаври сприяти процесу звільнення від московського ярма… Московська духовна влада в Україні є неканонічною, і всі бачать, як Кремль використовує її проти українського народу. Лавра не має бути інструментом боротьби проти України, але навпаки – місцем молитви, чернечого життя… місцем, яке духовно надихатиме наших співгромадян у ці важкі часи», – наголосив митрополит.

Єпіфаній запевнив, що всі ті, хто «виконають вимоги канонів і Томоса, відкинуть беззаконну владу Москви» і продовжать своє служіння в лаврі, будуть захищені від залякувань з боку колишнього глави лаври. Митрополит зазначив, що монастирем при лаврі керуватимуть ті, хто знає його традиції та життя і хто не заплямував себе відданістю «руському миру».

«Давня слов’янська мова разом із сучасною українською мовою буде богослужбовою мовою лаври – ми знаємо, що для багатьох із вас це питання також важливе», – сказав він.Related Post