Чт. Тра 23rd, 2024

З паспортів українців зникне штамп про місце проживання

Лип19,2021

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про надання електронних послуг щодо реєстрації місця проживання в Україні. Його прийняття дозволить отримувати прописку онлайн, а з паспортів українців зникне штамп про місце проживання.

Документ опублікований на сайті Верховної Ради.

Появу законопроєкт № 5463 під назвою “Проєкт Закону Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні” прокоментував віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

За його словами, зараз українцям для реєстрації місця проживання в паспорті або отримання Довідки до ID-картки необхідно відвідувати кілька установ і чекати в чергах. Прийняття закону позбавить громадян від цього. “Досить авторизуватися в додатку “Дія” або на порталі і зробити кілька кліків. Також ми відв’яжемо прописку від багатьох життєвих ситуацій, де вона дійсно не є необхідною”, – зазначив він.

Міністр також уточнив, що сьогодні кожен третій українець прописаний не за фактичним місцем проживання, а близько 1 мільйона чоловік взагалі не мають прописки. “Новий законопроєкт зробить зміну місця реєстрації проживання декларативним”, – додав Федоров.Related Post