Сб. Лип 20th, 2024

В Україні значно спростять процедуру реєстрації місця проживання

В Україні значно спростять процедуру реєстрації місця проживання

Чиновники вирішили значно спростити процедуру реєстрації місця проживання в Україні. Відповідно до діючого закону, українці мають змінювати реєстрацію, якщо живуть за новою адресою більше шести місяців. Військовозобов’язані, учасники судових процесів повинні повідомляти про переїзд через місяць відсутності за попередньою адресою.

Українцю, який живе не за пропискою і не зареєструвався вчасно, на перший раз загрожує попередження. Якщо ж протягом року “попадеться” повторно, доведеться заплатити штраф до 51 гривні.

Перевіряти реєстрацію можуть органи місцевої влади і співробітники центру надання адміністративних послуг, проте, мізерні штрафи не спонукають чиновників до контролю.

Офіс реформ адміністративних послуг оприлюднив законопроект, який змінить правила реєстрації місця проживання з 2020 року, якщо за нього проголосує Рада. Реєстрацію хочуть зробити усну і електронну. Можна буде прийти в орган реєстрації з паспортом і назвати свої дані: адресу проживання, номер телефону, електронну пошту. А можна зареєструватися через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Для реєстрації необхідний буде електронний цифровий підпис.

Обов’язковий штамп в паспорт скасують. Його можуть поставити за бажанням людини. Місце реєстрації же буде записуватися в електронній базі і на ID-паспорт. Діти до 10 років можуть бути зареєстровані тільки за місцем проживання одного з батьків. Якщо батьки знімаються з реєстрації – дитина теж знімається автоматично.

Попри значне спрощення процедури, штрафи посилять. Так, за проживання не за місцем прописки покарання не буде. Але якщо людина вкаже неправдиву інформацію, йому доведеться заплатити 1700 гривень. За повторне порушення передбачено покарання у 3400 грн. Якщо не зареєструватися більш ніж через 90 днів після виписки, штраф складе 340-680 грн. За повторне порушення – 850-1700 грн.

«Вечірній Київ»Related Post