Ср. Тра 29th, 2024

ZDOROVI провели всеукраїнський моніторинг стану медичної галузі

Як з’ясувалося, 73% респондентів зацікавлені у проходженні тренінгів з медицини катастроф.

Гуманітарна агенція ZDOROVI провела чергову хвилю дослідження стану медицини в Україні – «Барометр». Це щоквартальне дослідження актуальних потреб медичних установ по всій країні допомагає відстежувати реальний стан медицини.

У новій хвилі дослідження «Барометр» взяли участь 180 представників медичних закладів та департаментів охорони здоров’я з різних областей України, у тому числі прифронтових та деокупованих територій.

На питання щодо стану забезпечення закладів МОЗ медичним персоналом, 47% респондентів відповіли, що кількість персоналу не змінилася, 39% опитаних відчувають нестачу фахівців. Особливо відчутною нестача кадрів виявилася на деокупованих територіях, оскільки спостерігається низький відсоток повернення фахівців на свої робочі місця.

На питання щодо стану фінансового забезпечення медичних установ, з’ясувалося, що 76% опитаних працюють в умовах часткового дефіциту ресурсів, 11% визначають рівень дефіциту критичним. Потужний вплив роботи гуманітарних організацій на рівень забезпечення установ відзначили понад 60% респондентів.

На питання про рівень підготовки медиків до роботи в умовах складної безпекової ситуації, 69% респондентів оцінюють свій рівень, як середній, у свою чергу 20% опитаних назвали свій рівень низьким. 45% учасників опитування визначили критичну потребу у засобах особистого захисту та спеціальному устаткуванні для роботи в умовах катастрофи.

На прохання конкретизувати матеріальні потреби у засобах особистого захисту та спеціальному устаткуванні, респонденти найчастіше зазначали: індивідуальні протихімічні пакети, протигази, костюми хімзахисту, спецтранспорт, кисневі станції, генератори, габіони, бронежилети, каски, обладнання для бомбосховищ. 73% респондентів зацікавлені у проходженні тренінгів з медицини катастроф.

Фахівці Національного агентства гуманітарної допомоги ZDOROVI розробили низку аналітичних висновків та рекомендацій щодо ефективної допомоги медичним установам на даний час. Ознайомитись зі звітом можна на офіційному сайті агентства.

Нагадаємо, що масштабна гуманітарна робота ZDOROVI відбувається у співпраці з міжнародними партнерами, серед яких – ІСАР Єднання, RAZOM for UKRAINE, NOVA Ukraine, Americares, Нідерландська рада біженців та інші благодійні фонди та організації.Related Post