Сб. Кві 27th, 2024
Освіта в Україні освіта за кордоном

Одним з важливих напрямків повоєнного відновлення України можна назвати розвиток системи освіти. Ця галузь впливатиме на майбутнє українців завтра, через рік і через десятиліття. Хоч існуючі до війни проблеми під час бойових дій лише поглибилися, освітні заклади намагаються організувати навчальний процес і для тих, хто залишається в Україні, так і для тих, хто зараз перебуває за кордоном.

Плани на вищу освіту

Одне нещодавнє опитування U-Report серед української молоді щодо вишів і спеціальностей, які вони хотіли б обрати після отримання атестату, проводилося у соціальних мережах. На питання відповіло 6,183 особи:

Про свої плани на подальше навчання школярі дали такі відповіді:

  • третина опитаних хочуть вступати до коледжу
  • близько 58% – до вишів
  • і лише десята частина респондентів взагалі не планує продовжувати свою освіту після школи

Учні, які не планують навчатися далі, назвали причинами такого рішення те, що не можуть обрати спеціальність, фінансово неспроможні здобувати вищу освіту, не мають бажання навчатися далі або ще не визначилися остаточно.

З тих, хто планує вступати до вишу, близько 23% ще обирають собі професію, 13,2% респондентів подаватимуть документи на гуманітарну спеціальність, а 11,1% – планують навчатися комп’ютерним наукам та ІТ. Найменше опитаних готові навчатися виробничим спеціальностям – близько 0,5%.

Вибір майбутньої професії

Гуманітарні спеціальності більш популярні, ніж технічні (окрім ІТ) через відносну легкість вступу. Що стосується ІТ дисциплін, відсоток студентів, які їх вивчають, та школярів, які планують вивчати, становить лише 11%. Цю сферу обирають переважно чоловіки –  їх утричі більше, ніж жінок.

При виборі місця навчання майбутні абітурієнти (44,5%) дивляться в першу чергу на престижність та розмір майбутньої заробітної плати. Третина опитаних вибирає навчальний заклад за його рейтингом. І лише 21% вважають важливим невеликий конкурс на бюджетні місця і можливість навчатися безкоштовно, 14% учнів в першу чергу орієнтуються на локацію університету або коледжу, щоб знаходився поблизу їхнього місця проживання. Тобто молодь керується більше раціональними мотивами.

Для залучення молодого населення до продовження навчання та підвищення кваліфікації буде корисним:

  • надавати інформацію про можливості кар’єрного шляху
  • залучати до цього процесу батьків та роботодавців
  • проводити регулярні опитування серед учнів, студентів та роботодавців
  • організувати співпрацю закладів вищої та професійної освіти зі школами

Всі ці заходи допоможуть учням визначитися, який фах обрати, а студентам – знайти собі перспективну роботу з високим рівнем зарплати.

Вища освіта за кордоном

Для активної молоді кордонів якісної освіти не буває. Кожен старшокласник та його батьки можуть самостійно займатись підбором спеціальності, ВНЗ та професії, а можуть звернутись до спеціалістів – особливо якщо планують освіту за кордоном.

Наприклад, в українській агенції SIMPLEX.UA на батьків та молодь чекає повний комплекс послуг – тест з профорієнтації, курси підготовки до іспитів з англійської мови, підбір ВНЗ чи шкіл за кордоном, повний супровід зі вступу та виїзду на навчання. Повний перелік таких послуг та їх вартість ви можете знайти на сайті компанії Simplex (Сімплекс).



Related Post