Нд. Тра 26th, 2024

Випадок сказу зафіксували у столиці, є жертви

Сер8,2023 #сказ #тварина #кіт

Випадок зафіксували у домашнього кота в Солом’янському районі Києва. Власниця привезла тіло тварини у відділ по боротьбі зі сказом 20 липня. Передає Держпродспоживслужба.

Зʼясовано, що на початку липня власниця з тваринами були в с. Санчики (Хмельницька область). Двоє котів були не щеплені проти сказу. Один із них вийшов з будинку і зник, наступного дня його знайшли з травмами. Кота доставили до ветеринарної лікарні м. Старокостянтинів, де було призначене лікування (антибіотикотерапія).

16 липня було відмічено невластиві зміни у поведінці цієї тварини, кіт почав ховатися, а потім зненацька кидатися на господарів, від їжі відмовився. Кіт наніс покуси власниці та її доньці. Потім у тварини почались судоми і через деякий час вона пала.

20 липня проведено необхідні лабораторні дослідження. За результатами випробування біологічним методом 03.08.2023 виявили сказ тварини.

Покусані почали отримувати антирабічне лікування вже в Києві. Другий кіт з 20 липня отримував курс вимушеної вакцинації згідно з Інструкцією про заходи щодо боротьби зі сказом тварин.Related Post