Пізно ввечері двадцять третього вересня (у суботу) стало відомо про жахливий інцидент у столиці, внаслідок якого загинули десятки котів. У районі “Теремки” спалахнула “Котохата” – це облаштований будинок для безхатніх тварин.

У місцевих ТГ-каналах пишуть, що, можливо, це навмисний підпал, а зоозахисниця, яка дбала про тварин, раніше вже отримувала погрози та зверталась до поліції.

Загинули десятки котів

Внаслідок пожежі постраждали близько 60-ти котів. Станом на 00:29 двадцять четвертого вересня практично всі котики, які жили у “Котохаті”, загинули.

На місці трагедії було багато небайдужих людей, які живуть поруч, а також поліція та пожежники. Зазначимо, що “Котохата” розташована у дворі будинку за адресою Заболотного, 76а.

Загинули десятки котів. За словами людей, деяких тварин доставлено до ветеринарної лікарні.

“У перші секунди, як почулися вибухи і з’явилось полум’я, якийсь чоловік дуже голосно сварився і кричав “під***с”, тому це таки хтось підпалив і його бачили”,
– розповіла місцева мешканка Катерина.

На сторінці Наталі Петрущенкової (зоозахисниця, яка дбала про тварин) у Фейсбуці люди пишуть багато коментарів – вони шоковані подією.

У місцевих ТГ-каналах багато небайдужих людей пропонують свою допомогу – у неділю можна буде приїхати на місце події та дізнатися чим саме можна допомогти.

Погрози були вже давно

Три роки тому, у 2020 році, Нацкорпус записав відео, у якому пообіцяв розібратися з тими, хто буде ображати котів на Теремках.

“Котохата” була встановлена місцевими небайдужими людьми, які дбали про безхатніх тварин та намагалися покращити їхнє життя. Котів стерилізували, робили щеплення та годували.

Однак були і ті, хто виступав проти котів. Були випадки жорстокого поводження з тваринами.

Нагадаємо

Кримінальна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами передбачена статтею 299 Кримінального кодексу України. Жорстоке поводження з тваринами неприпустимо в Україні, а ті, хто кривдить тварин, можуть понести покарання за гратами.