Пауерліфтинг: у Тарту (Естонія) розпочався чемпіонат Європи з класичного пауерліфтингу. У перший день змагань на п’єдестал піднявся українець Дмитро Біляк, який став срібним призером у ваговій категорії до 74 кг.

Пауерліфтер із закарпатського Хуста набрав у сумі 702,5 кг (присідання – 260 кг + жим лежачи – 145 кг + станова тяга – 297,5 кг).

Переміг норвежець К’єлл Баккелунд із результатом 800 кг (262,5 кг + 207,5 кг + 330 кг).

«Бронза» дісталася італійцю Денису Фастеллі – 702,5 кг (275 кг + 142,5 кг + 285 кг), який за додатковими показниками поступився українцю.

Європейська першість триватиме до дев’ятого грудня.

Пауерліфтинг

Пауерліфтинг — це вид спорту, який фокусується на максимальному піднятті важкого вантажу у трьох конкретних вправах: присідання (squat), жим лежачи (bench press) та станова тяга (deadlift). Спортсмени, які займаються пауерліфтингом, відомі як пауерліфтери.

Основні аспекти пауерліфтингу включають:

  1. Присідання (Squat): Спортсмени повинні присісти з важким гантелем на плечах та підняти його вгору зі стоячого положення.
  2. Жим лежачи (Bench Press): У цьому вправі пауерліфтери лежать на лаві та піднімають вагу з руками.
  3. Станова тяга (Deadlift): Спортсмени піднімають важкий вантаж з поверхні, стоячи.

У змаганнях з пауерліфтингу, учасники мають можливість виконати кілька спроб у кожній з трьох вправ, і їх результати обчислюються на основі найвищих ваг, які вони успішно підняли.

Пауерліфтинг — це спорт, який акцентується на силі та масі, і включає в себе інтенсивні тренування для розвитку м’язової сили та витривалості. Цей вид спорту відомий своєю концентрацією на реальних результатових показниках та визначених стандартах ваги для різних вагових категорій.